8:16 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 34290 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۴ مهر - 3:20 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

محموله کمک های مردمی آذربایجان غربی به دست آوارگان عراقی رسید

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی از ارسال چهارمین محموله کمک های بشردوستانه مردم این استان به آوارگان عراقی خبر داد.

سرویس استانها:

علی مصطفوی روز پنج شنبه گفت: این کمک ها شامل 60 تخته چادر، 30 هزار مترمربع زیرانداز پلاستیکی و سه کامیون اقلم مورد نیاز نظیر انواع مواد غذایی، بهداشتی، کنسروجات، حبوبات و پوشاک است.

وی ادامه داد: در پی حملات گروه های تکفیری و تروریست های داعش به استان های صلاح الدین، دیالی و موصل عراق که منجر به آوارگی صدها هزار نفر و همچنین استقرار پناهجویان بحران سوریه در منطقه اقلیم کردستان عراق شده است، با دستور استاندار آذربایجان غربی، کمک های مردم این استان جمع آوری شد.

به گفته مصطفوی، این کمک ها شامل مواد غذایی، بهداشتی، البسه، انواع کنسروجات، حبوبات، پتو، چادر، زیرانداز و سایر اقلام است که در چهار مرحله و در مجموع به ارزش 11 میلیارد و 521 میلیون و 622 هزار ریال به مسوولان اقلیم کردستان عراق تحویل و در بین آوارگان اردوگاه های استان های اربیل و سلیمانیه توزیع شده است.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی از عواطف و احساس مسوولیت مردم آذربایجان غربی و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان که در جمع آوری کمک های مردمی همکاری داشتند، قدردانی کرد.

در چند ماه اخیر صدها هزار آواره عراقی و سوری به خاطر حملات گروه های تروریستی تکفیری به اقلیم کردستان عراق وارد و در مدارس، بیمارستان ها، مساجد و اماکن عمومی شهرستان های اقلیم کردستان عراق اسکان یافته اند.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: