10:22 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 3481 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۱۱ دي - 3:53 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آتش‌سوزی بزرگ در غرب تهران مهار شد

نیروی اولین ایستگاه آتش نشانی ظرف کمتر از 4 دقیقه در محل حاضرشد که فرمانده آن به دلیل مشاهده آتش سوزی گسترده و وقوع انفجارات بسیار زیاد و پی در پی بلافاصله تقاضای نیروی کمکی کرد.

گفتگو نیوز: آتش سوزی یک دستگاه تریلی کانتینردار حامل چسب های صنعتی با سرعت عمل آتش نشانان 6 ایستگاه مهار و خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، کارگران یک كارخانه با دیدن شعله‌های آتش در یک دستگاه تریلی کانتینردار که در محوطه باز شرکت و كنار سوله‌های كارخانه متوقف بود بلافاصله در تماس با سامانه 125 درخواست كمك كردند.
 
ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران با دریافت خبر وقوع این آتش‌سوزی بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه های 20، 59، 44، 45، 27 و 69 را به همراه تجهیزات مورد نیاز در ساعت 15:18 دقیقه بعد از ظهر امروز به محل حادثه در کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج، شهرک استقلال، خیابان جلال اعزام كرد.

فتح اله تیموری معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: نیروی اولین ایستگاه آتش نشانی ظرف کمتر از 4 دقیقه در محل حاضرشد که فرمانده آن به دلیل مشاهده آتش سوزی گسترده و وقوع انفجارات بسیار زیاد و پی در پی بلافاصله تقاضای نیروی کمکی کرد.

وی افزود: با هماهنگی ستادفرماندهی آتش نشانی مجموعا 6 ایستگاه کامل، 17 دستگاه خودروی آتش نشانی و پشتیبانی اعم از خودروهای تنفسی، تانکر آب، فوماتیک و سایر دستگاه های مکانیزه و هم چنین یک گروه هذمت ویژه مبارزه با حوادث مواد شیمیایی در محل حضور پیدا کردند.

تیموری ادامه داد: در این حادثه جمعا 120 نیروی آتش نشان و 20 نفر از مدیران و رؤسای ایستگاه ها شرکت کرده و توانستند از توسعه آتش جلوگیری کنند.

معاون عملیات آتش نشانی در خصوص شرائط این آتش سوزی اظهار داشت: کپسول های کوچک مربوط به چسب ها و رزین معروف به 1-2-3 در این محل دچار آتش سوزی شد که پرتاب این کپسول ها به اطراف وخارج از محیط کارخانه آنقدر زیاد بود که نیروهای آتش نشانی تحت فشار بسیار سنگینی به مبارزه با این آتش سوزی پرداختند.

وی با اعلام این که خوشبختانه پیشروی آتش سوزی به جوانب در همان لحظات اولیه به طور کامل مهار شد، تصریح کرد: در ضلع شمال غربی این محل، سوله2000 متر مربعی مملو از کالا بود که با تلاش و ایثار همکاران آتش نشان از سرایت و گسترش آتش مصون ماند.

تیموری هم چنین ادامه داد: در ضلع غربی این انبار شرکت دیگری وجود دارد که براثر شدت آتش و تشعشعات ناشی از حرارت آن دو دستگاه خودرو در پارکینگ آن دچار آسیب های کلی و جزئی شدند.

معاون عملیات آتش نشانی با اشاره به این که کارشناسان آتش نشانی هم اکنون در حال بررسی علت بروز این آتش سوزی هستند، خاطر نشان کرد: با تلاش آتش نشانان این آتش سوزی به سرعت کنترل شد و از توسعه آن به اطراف کاملا جلوگیری به عمل آمد.

مهدی داوری مدیرعملیات منطقه 4 آتش نشانی تهران نیز در مورد چگونگی بروز این حادثه گفت: یک دستگاه تریلی در داخل محوطه یک شرکت صنعتی وکناریک انبار متوقف بود و کارگران درحال تخلیه محموله آن شامل چسب های هگزان، بودند که ناگهان این کامیون و کانتینرآن که مملو از چسب بود به یکباره شعله ور شد.

وی افزود: به دلیل سریع الاشتعال بودن بارکامیون، شعله های آتش به سرعت به اطراف سرایت کرد و تعداد زیادی ورق های نئوپان وMDF را در محوطه باز شرکت در برگرفت.

داوری هم چنین اظهار داشت: چندین سوله و انبار مملو از کالا از جمله چسب مایع و اسپری گاز درمجاورت این کامیون قرار داشت که آتش نشانان با تلاش به موقع از سرایت آتش جلوگیری کردند.

مدیرعملیات منطقه 4 آتش نشانی با اشاره به سوختن کامیون ومحموله اش در این حادثه، خاطرنشان کرد: خوشبختانه به رغم شدت آتش سوزی و انفجار های پی در پی قوطی و ظروف چسب و پرتاب آن به اطراف هیچ کس در آتش سوزی آسیب جانی ندید.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: