11:39 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
کد خبر: 35597 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ آذر - 9:52 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

بیانیه شاخه جوانان و دانشجویان اعتماد ملی منطقه یزد بمناسبت روز دانشجو

شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی منطقه یزد با صدور بیانیه ای روز دانشجو را گرامی داشت.

بسمه تعالی

 

۱۶ آذر پیش از هر چیز یادآور شهادت ۳ آذر اهورایی ایران زمین است که پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد در مقابل استبداد و استکبار سینه سپر کردند و خون خود را در راه آزادی و استقلال سرزمینمان نثار کردند تا نقطه عطفی بر جنبش دانشجویی ایران رقم زنند.

 

پس از آن روزگار که جنبش دانشجویی ایران در مقابل گلوله های استبداد پادشاهی سینه سپر کرد تا کنون این جنبش، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است؛ روزگاری در خط مقدم انقلاب علیه ظلم ستم شاهی  قرار گرفت و روزگاری در جبهه های جنگ در مقابل گلوله های دشمن تا دندان مسلح خارجی سینه سپر کرد، روزگاری به دنبال برقراری جامعه مدنی در سپهر سیاسی کشور رفت و روزگاری هم اماج سنگین ترین فشارها و برخوردها قرار گرفت اما در همه ی این دوران ها، این جنبش در مسیر ساختن ایرانی آزاد و آباد و مبارزه با استبداد و انحصار داخلی و تمامیت خواهان خارجی از پای ننشته اند.

 

اکنون اما در ایامی که آن را اعتدال نام نهاده اند، جنبش دانشجویی ایران پس از گذراندن سخت ترین دورانش و تحمل سنگین ترین فشارها در تاریخ فعالیتش به دنبال بازسازی و شکل گیری دوباره است.جنبش دانشجویی ایران که در زیر آماج سهمگین و فشارهای غیرمنصفانه در دولت گذشته کمر خم نکرده و امروز می رود تا فروغی و نشاطی دوباره یابد.

 

در این راستا و در شصت و یکمین سالروز شهادت سه آذر اهورایی ایران زمین، شاخه دانشجویی حزب اعتماد ملی منطقه یزد به عنوان بخشی از جنبش دانشجویی کشورمان با تکیه بر خواستگاه اصلی این جنبش که همانا مبارزه در راه آزادی خواهی و آرمان گرایی و توسعه همه جانبه کشومان است، اعلام می دارد: جنبش دانشجویی کشور نه تنها در زیر بار فشارهای سال های گذشته سر خم نکرده است که امروز مصمم تر و پویاتر از گذشته به دنبال تحقق آرمان های خویش است.

 

در ماه های اخیر با مشاهده فشارهای گسترده بر وزارت علوم و رویه استیضاح وزیر فرهیخته علوم و به دنبال آن رد صلاحیت دیگر نامزدهای وزارت علوم بیش از قبل بر مسیر خویش مصمم گشتیم و امیدواریم رییس جمهور محترم کشور و وزیر محترم علوم با تکیه بر قانون اساسی بیش از پیش وزیدن نسیم اعتدال در دانشگاه ها را سرعت بخشند.

 

شاخه دانشجویی حزب اعتماد ملی منطقه یزد ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان کشور، مطالبات خود را بدین شرح اعلام میدارد:

 

۱٫ تعیین سریع وضعیت غیرقانونی محصورین وقایع انتخابات سال ۸۸

 

۲٫ مساعدت و کمک به آزادی زندانیان سیاسی

 

۳٫ رفع ممنوعیت تحصیل دانشجویان ستاره دار

 

۴٫ برداشتن هرچه بیشتر فضای امنیتی از دانشگاه ها

 

۵٫ آزادی تاسیس و فعالیت تشکل های اصلاح طلب در دانشگاه های کشور

 

در پایان امیدواریم و تلاش می کنیم مطالبات بیان شده در مسیری همراه با آرامش و به دور از هیجانات سیاسی محقق شود تا زمینه های تحقق جامعه مدنی در سپهر سیاسی کشورمان هموار تر شود.

 

و من ا… التوفیق

شاخه دانشجویی حزب اعتماد ملی منطقه یزد

 

۱۶/۰۹/۹۳

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: