4:44 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
پرسش
کد خبر: 36823 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن - 10:52 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

دستگیری سارق خودروی مشتریان استخرها +عکس

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از سرقت خودروی مشتریان استخرهای شرق تهران، دست به اخاذی از آنها زده بود، خبر داد.

 گفت و گو نیوز : رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از سرقت خودروی مشتریان استخرهای شرق تهران، دست به اخاذی از آنها زده بود، خبر داد.

 

13 دی ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 102 پاسداران به ماموران اعلام کرد که چند روز پیش خودرو تویوتا وی، زمانی که در داخل استخر حضور داشته به سرقت رفته است.

 

این شخص در ادامه اظهاراتش در خصوص علت تاخیر مراجعه به کلانتری گفت: سارقین علاوه بر سرقت خودرو، اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و دیگر وسایل داخل کمد لباس استخر نیز سرقت کرده بودند و به همین علت، با شماره تلفن همراه خودم تماس گرفتم که سارقین پاسخگوی آن شدند. آنها عنوان داشتند که اگر مبلغ 10 میلیون تومان از طریق واریز به حساب عابربانک سرقت شده متعلق به مالباخته، پرداخت کنم، آنها خودرو را بازپس خواهند داد. اما با وجود پرداخت این مبلغ، سارقان خودرو را پس نداده و به همین علت اقدام به طرح شکایت کردم.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اتومبیل" و " اخاذی" به دستور شعبه پانزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: به همراه یکی از دوستانم و برای تفریح و ورزش به استخری در منطقه لویزان رفته بودیم؛ حدودا ساعت 23 از استخر خارج و به محل کمد لباس‌ها مراجعه کردیم اما پس از باز کردن در کمد، در کمال تعجب متوجه شدم که کیف پول حاوی کارت عابربانک حاوی 3.5 میلیون تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و سوئیچ ماشین در داخل کمد نیست! بلافاصله موضوع را از متصدی و مدیریت استخر پیگر شدم و آنها عنوان داشتند که فردی حدودا 40 ساله با مراجعه به آنها مدعی شده که کلید کمد لباسش را در داخل استخر گم کرده و به این بهانه از آنها درخواست کرده تا در کمد لباس‌هایش را باز کند و آنها نیز به تصور اینکه این شخص واقعا صاحب اموال داخل کمد است، در کمد را برای او باز کرده‌اند.

 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از مراجعه به محل پارک خودرو، متوجه شدم که خودرو تویوتا شخصی‌ام به سرقت رفته است. با توجه به سرقت گوشی تلفن همراهم، بلافاصله با شماره خودم تماس گرفته و فردی که خودرو و دیگر اموالم را سرقت کرده بود، پاسخگوی تماس من شد. این شخص عنوان داشت که تنها در صورت مبلغ 10 میلیون تومان دیگر حاضر است تا خودرو را بازپس دهد؛ از آنجایی که قصد داشتم تا خودرو شخصی‌ام را هرچه زودتر بازپس بگیرم، بدون آنکه موضوع را به پلیس اطلاع دهم این مبلغ را در کم‌ترین زمان تهیه و به حسابر عابر بانک واریز کردم، اما بر خلاف وعده‌ای که سارق داده بود، او علاوه بر برداشت مبلغ 13 میلیون و 500 هزار تومان داخل حساب عابربانک، خودرو را بازپس نداد و پس از برداشت کامل مبلغ داخل حساب، گوشی تلفن همراهم خاموش شد و آقای سارق دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود.

 

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته پرداخته و در بررسی‌های خود اطلاع پیدا کردند که پول مالباخته به حساب فرد دیگری واریز شده است؛ بلافاصله این شخص در منطقه بزرگراه رسالت شناسایی و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد، شخص صاحب حساب بانکی شناسایی شده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: در 18 آبان ماه کیف حاوی مدارک، وجه نقد و همچنین عابربانک حاوی رمز بنده در خیابان مجیدیه شمالی سرقت شد؛ آن زمان با تشکیل پرونده سرقت در کلانتری اقدام به دریافت مدارک المثنی کرده اما با توجه به اینکه پولی در داخل حساب عابر بانک وجود نداشت، دیگر به دنبال ابطال عابربانک نرفتم.

 

 

 

با مشخص شدن صحت اظهارات این شخص و با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مسروقه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که طی یک سال گذشته ده‌ها میلیون تومان وجه نقد جابجایی از طریق این حساب انجام شده است.

 

در ادامه رسیدگی به پرونده، کاراگاهان با بررسی پرونده سرقت‌های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که اموال تمامی آنها در زمان مراجعه به استخرهای عمدتا مناطق شرقی تهران مورد سرقت قرار گرفته بود. با بررسی اظهارات مالباختگان مشخص شد که تمامی آنها با استفاده از دستگاه‌های Pozz پیش بینی شده در داخل استخرها اقدام به خرید بلیط استخر کرده و سارق نیز با اطلاع پیدا کردن از رمز اعلام شده از سوی مالباختگان به متصدی فروش بلیط، اقدام به سرقت کارت‌های عابر بانک و دیگر اموال داخل کمدهای لباس مالباختگان کرده و در چندین مورد نیز با شناسایی تعدادی از مالباختگان صاحب خودرو، خودروهای آنها را به قصد اخاذی سرقت کرده است.

 

یکی از مالباختگان که از پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان پول درخواستی سارق خودداری کرده بود‌، در اظهاراتش عنوان داشت: در 17 دی ماه به استخری در خیابان دماوند رفته بودم؛ پس از پایان سانس استخر و در زمان مراجعه به محل کمد لباس‌ها متوجه شدم که کارت عابربانک حاوی 550 هزار تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و سوئیچ ماشین سرقت شده است. با مراجعه به محل پارک خودرو ، متوجه سرقت خودرو خود شدم؛ طی تماس تلفنی با گوشی تلفن همراه متوجه شدم که سارق خودرو بابت بازپس دادن ماشین درخواست مبلغ 10 میلیون تومان وجه نقد را دارد که بلافاصله موضوع را به کلانتری 106 نامجو اطلاع دادم.

 

با توجه به شیوه و شگرد متهم در شناسایی مالباختگان و همچنین نحوه دریافت کلید کمدهای لباس، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته پیش بینی شده در محل در ورودی تعدادی از استخرها پرداخته و با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مدیران و کارکنان استخرها موفق به شناسایی تصویر فردی حدودا 45 الی 50 ساله شدند که بنا بر اظهارات آنها مدعی گم شدن کلید کمد لباس خود در داخل استخر شده بود.

 

با به دست آمدن تصویر سارق و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه‌دار پلیس آگاهی به نام غلامرضا . ک ( متولد 1343 ) شدند که پیش از این نیز بارها به ارتکاب جرایم مختلف سرقت و همچنین موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده بود.

 

با شناسایی متهم پرونده، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام این متهم نیز در منطقه نظام آباد و به همراه یک دستگاه خودرو لیفان مدل X60 دارای سابقه سرقت به شیوه فوق، دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و اعتراف صریح به سرقت و اخاذی از مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

 

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان شهید ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

 

انتهای پیام نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: