1:35 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 37449 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۱ اسفند - 2:12 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی قاچاق است

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قاچاق لوازم آرایشی وضعیت مناسبی ندارد گفت: برآوردها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی را در کشور کالاهای قاچاق تشکیل می‌دهند.

گفت وگونیوز:

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قاچاق لوازم آرایشی وضعیت مناسبی ندارد گفت: برآوردها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی را در کشور کالاهای قاچاق تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه همکاری مشترک با منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: این آزمایشگاه که در قشم جهت نظارت بر محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی تشکیل شده است یک آزمایشگاه مجهز به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که در این آزمایشگاه نصب شده است می‌تواند با یکبار تزریق 190 باقیمانده سموم در مواد غذایی و آرایشی- بهداشتی را تشخیص دهد.

وی با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در شناسایی سموم باقیمانده در کشور گفت: قبلاً ما می‌توانستیم حدود 100مورد از سموم را شناسایی کنیم اما اکنون با دستگاه‌هایی که خریداری شده است 190 سم باقیمانده در مواد غذایی شناسایی می‌شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد قاچاق کالا از مناطق آزاد به داخل کشور گفت: قاچاق دارو و لوازم آرایشی- بهداشتی از مناطق آزاد به داخل کشور صورت نمی‌گیرد بلکه ما مرزهای طولانی با همسایگانی داریم که بر مرزهای خود نظارت مناسب ندارند و از این مرزها لوازم قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که رقم دقیق قاچاق دارو و کالاهای بهداشتی و آرایشی چقدر است گفت: ما رقم دقیقی نداریم اما برآوردها نشان می‌دهد که حدود 50 درصد از بازار لوازم آرایشی را کالهای قاچاق تشکیل می‌دهد.

دیناروند تأکید کرد: بهترین وضعیت از نظر قاچاق را دارو دارد که میزان قاچاق آن در کشور بسیار پایین است و ما به مردم توصیه می‌کنیم که داروهای خود را حتماً از داروخانه‌ها خریداری کنند چرا که 95 درصد محصولات داروخانه‌ها به صورت قانونی وارد کشور شده و دارای مجوزهای لازم است.

وی خاطرنشان کرد: لوازم آرایشی نیز بدترین وضع را از نظر قاچاق دارند.
108نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: