3:48 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
پرسش
کد خبر: 37968 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين - 10:15 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

دستگیری شرور آدم‌کش در تهرانپارس

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیری یکی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه تهرانپارس به اتهام قتل جوانی در خیابان 196 خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ساعت 1:30 بامداد بیستم اسفندماه پارسال وقوع یک فقره قتل ناشی از اصابت جسم تیز به ناحیه گردن و مرگ جوانی به نام میثم متولد 1363 از طریق بیمارستان به کلانتری 136 فرجام اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دوست مقتول که شاهد صحنه قتل وی بود، پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: پس از خوردن شام، به همراه مقتول از منطقه فشم در حال بازگشت به منزل بودیم که در منطقه تهرانپارس – خیابان 196 غربی – نرسیده به خیابان سراج، برای خرید شارژ تلفن همراه و همچنین نوشیدن چای توقف کردیم. میثم با جوانی تنومند که بر روی صورتش آثار متعدد جراحت ناشی از چاقو وجود داشت چشم به چشم شد و همین موضوع انگیزه آغاز درگیری آنها با یکدیگر شد. ناگهان آن جوان تنومند ضربه ای را با جسم برنده به سمت میثم پرتاب کرد که ضربه به گلوی میثم خورد و میثم بر روی افتاد.

دوست مقتول در ادامه اظهارات خود با بیان این مطلب که ضارب قصد داشته تا او را نیز مجروح کند به کارآگاهان گفت: زمانیکه میثم بر روی زمین افتاد، من از ماشین پیاده شدم تا به او کمک کنم که در همین زمان، جوان ضارب به سمت من حمله‌ور شد و قصد داشت تا مرا نیز مجروح کند که من با خواهش از او خواستم اجازه دهد تا من میثم را به بیمارستان برسانم و فرد ضارب نیز به سرعت از محل متواری شد.

با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت، بلافاصله اقدامات ماموران برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز و سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، شناسایی دیگر شهود صحنه جنایت، انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار، یکی از مجرمان سابقه دار و اراذل و اوباش سطح یک به نام مصطفی. ب متولد 1366 مورد شناسایی قرار گرفت و دوست مقتول نیز با مشاهده تصویر وی، بلافاصله مصطفی را مورد شناسایی قرار داد.

بررسی سوابق مصطفی . ب نشان داد که وی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه شرق تهران بوده و دارای سوابق متعدد دستگیری در پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی و همچنین پلیس آگاهی است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مشارکت در آدم ربایی، ایجاد ضرب و جرح عمدی و درگیری با مأمورین دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی مخفیگاه مصطفی در منطقه سراج – خیابان شهید والائیان، وی در تاریخ بیستم فروردین ماه امسال دستگیر و پس از مواجه حضوری با شاهد اصلی صحنه جنایت به صورت کامل مورد شناسایی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاج زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر تحقیقات در این پرونده در مراحل اولیه و مقدماتی است و متهم نیز با قرار بازداشت موقت، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: