1:55 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 41357 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۴ آبان - 3:32 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بچرخ تا بچرخیم!

سامان فیروزی
با هجوم مردم همیشه در صف ایران برای خرید خودرو از طریق وام تحریک کننده، بعضی ها فریاد واکمپینا سر داده اند که چرا مردم به کمپین پشت کرده اند. آنها معتقدند که افرادی که قصد خرید خودرو دارند هم ریاضیاتشان ضعیف است و هم سریع التحریکند.(البته تحریک اقتصادی، نه تحریک دیگر) بعضی دیگر در این بین معتقدند که اساسا کمپینی در کار نبوده و با نشستن پشت تلگرام و چندتا مسیج به این و آن فوروارد کردن، نمی شود تاثیرگزار بود. من اما به وجود این کمپین شدیدا باور دارم و معتقدم این کمپین مربوط به ماههای اخیر نیست و تاریخچه طولانی تری دارد. کسانی که به این کمپین وفادار مانده اند، اساسا به دو دسته تقسیم می شوند:
الف- افرادی مثل شخص بنده سالهاست که به کمپین "نه به خرید خودرو" اعتقاد و التزام عملی داریم. ما نه تنها خودروی ایرانی، که خودروی خارجی هم نمی خریم. هرچقدر هم مبلغ پرداختی اولیه و مبلغ قسط ماهانه را کاهش بدهند، باز هم وسع ما حتی به خرید دوچرخه و موتور سیکلت و روروک هم نمی رسد، چه برسد به خودرو!
ب- افرادی که خودروی خارجی آنچنانی سوار می شوند و در دوران طلایی هشت ساله با انواع رانت خواری و سفته بازی، پول و پله ای به هم زده اند و از همان زمان کمپین "نه به خودروی ارزان قیمت اعم از داخلی و خارجی" را راه انداخته اند!
به هرحال برای آنهایی که خودروی قسطی خریده اند آرزو می کنیم که چرخ ماشین شان برایشان مثل چرخ سانتریفیوژ بچرخد، ما که بخیل نیستیم، بچرخ تا بچرخیم
 
برچسب هابرچسب ها: طنز سیاسی,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: