2:21 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 41357 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۴ آبان - 3:32 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بچرخ تا بچرخیم!

سامان فیروزی
با هجوم مردم همیشه در صف ایران برای خرید خودرو از طریق وام تحریک کننده، بعضی ها فریاد واکمپینا سر داده اند که چرا مردم به کمپین پشت کرده اند. آنها معتقدند که افرادی که قصد خرید خودرو دارند هم ریاضیاتشان ضعیف است و هم سریع التحریکند.(البته تحریک اقتصادی، نه تحریک دیگر) بعضی دیگر در این بین معتقدند که اساسا کمپینی در کار نبوده و با نشستن پشت تلگرام و چندتا مسیج به این و آن فوروارد کردن، نمی شود تاثیرگزار بود. من اما به وجود این کمپین شدیدا باور دارم و معتقدم این کمپین مربوط به ماههای اخیر نیست و تاریخچه طولانی تری دارد. کسانی که به این کمپین وفادار مانده اند، اساسا به دو دسته تقسیم می شوند:
الف- افرادی مثل شخص بنده سالهاست که به کمپین "نه به خرید خودرو" اعتقاد و التزام عملی داریم. ما نه تنها خودروی ایرانی، که خودروی خارجی هم نمی خریم. هرچقدر هم مبلغ پرداختی اولیه و مبلغ قسط ماهانه را کاهش بدهند، باز هم وسع ما حتی به خرید دوچرخه و موتور سیکلت و روروک هم نمی رسد، چه برسد به خودرو!
ب- افرادی که خودروی خارجی آنچنانی سوار می شوند و در دوران طلایی هشت ساله با انواع رانت خواری و سفته بازی، پول و پله ای به هم زده اند و از همان زمان کمپین "نه به خودروی ارزان قیمت اعم از داخلی و خارجی" را راه انداخته اند!
به هرحال برای آنهایی که خودروی قسطی خریده اند آرزو می کنیم که چرخ ماشین شان برایشان مثل چرخ سانتریفیوژ بچرخد، ما که بخیل نیستیم، بچرخ تا بچرخیم
 
برچسب هابرچسب ها: طنز سیاسی,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر