11:13 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
کد خبر: 43030 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ بهمن - 6:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

قابل توجه کندذهن‌ها!

جدی تلقی کردن یک خبر طنز، دامن برخی رسانه‌های وطنی را گرفت.

به گزارش ایسنا، «جماران» نوشت: در حالی که یکی از پایگاه های طنز اینترنتی به سیاق همیشگی خود اخبار منطقه خاورمیانه را سوژه مطالب فکاهی خود قرار می دهد، برخی رسانه های کشور بدون توجه به قید «طنز» این مطالب اقدام به انتشار نقل قولی مجعول از هیلاری کلینتون کردند و آن را به عنوان «خبر» منتشر کردند.

بر اساس این متن طنز، وی وعده کشتار 200 هزار فلسطینی در صورت به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری آمریکا را داده است.

متن کامل گزارش سایت اینترنتی طنز «مید ایست بیست» به شرح زیر است:

کلینتون: در جنگ بعدی مجوز قتل عام 200 هزار فلسطینی را به اسراییل خواهم داد

هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه ای به میلیاردر یهودی به وی وعده داد که از اسراییل در جنگ بعدی در نوار غزه حمایت خواهد کرد.

این نامه که خطاب به «حیم سابان» میلیاردر یهودی-آمریکایی در هفته گذشته نوشته و اکنون فاش شده است، چراغ سبز رئیس جمهور بعدی احتمالی آمریکا برای کشتار 10 درصد از فلسطینی های تحت محاصره محسوب می شود.

 

در این نامه که به دست روزنامه گاردین رسیده آمده است: «صراحتا اسرائیل در سال گذشته به حماس درسی سختی نداد. درست است. اوباما در قبال هم پیمان دموکراتیک ما بیش از حد سختگیری و در قبال دشمن مان بیش از حد ملایمت نشان داده است. من در صورتی که رئیس جمهور آمریکا شوم از این سرزمین یهودی از لحاظ نظامی، دیپلماتیک، اقتصادی و اخلاقی حمایت خواهم کرد تا حماس را شکست دهد - و اگر این به معنی کشتار 200 هزار نفر از مردم غزه باشد هم مشکلی ندارد.»

 

در ادامه این نامه آمده است: «ما به عنوان دموکرات‌ های واقعگرا درک می ‌کنیم که نتیجه غیرقابل اجتناب در جنگ با تروریسم خسارات جانبی آن است. من مادر، و مادربزرگ و حامی خستگی‌ ناپذیر حقوق کودکان هستم اما این بدان معنی نیست که به اسرائیل اجازه نخواهم داد به سکوهای پرتاب موشک در مدارس غزه حمله نکند. کسانی که اجازه می ‌دهند کودکانشان به عنوان سپر انسانی مورد استفاده قرار گیرند، باید شاهد دفن کودکانشان زیر بمب‌ های یک تُنی باشند.»

 

به نوشته گاردین، این نامه همراه با یک نامه دیگر ارسال شده که بر خلاف نامه اول با کمال میل در معرض دید عموم قرار گرفته و در آن از سابان درباره این که چگونه می ‌توان با جنبش تحریم جهانی علیه اسرائیل مقابله کرد، مشورت گرفته شده است.

 

در واکنش به انتقادات در پی افشای دومین نامه، ستاد تبلیغاتی کلینتون آن را اشکال تایپی دانسته و رقم را از 200 هزار به 20 هزار کاهش داده است.

 

در انتهای گزارش تأکید شده است: «قابل توجه کند ذهن ها، این مطلب طنز بود!»

در قسمت معرفی سایت themideastbeast می خوانیم:

سایت مید ایست بیست یک سایت خبر طنز و کمدی تلخ است که با مقاصد کمدی و سرگرمی مطالبی را در خصوص خاورمیانه منتشر می کند.

هر آنچه که شما در این سایت می خوانید کاملا ساختگی است و شما نباید ما را به هیچ وجه جدی بگیرید.

نکته: لطفا به ما ایمیل نزنید و نظر خود را درباره اخبارمان بیان نکنید. زیرا آنها همگی طنز و کمدی است.

هدف ما: فقط نشاندن لبخند بر روی لبان شما درباره این منطقه است.110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونيوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: