1:58 صبح | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان
کد خبر: 44250 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد - 11:16 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

دومین شماره ماهنامه تخصصی برندینگ منتشر شد

دومین شماره ماهنامه یادآفرین با نگاهی ویژه به برندینگ منتشر شد.

گفت وگو نیوز: یادآفرین ماهنامه تخصصی برندینگ، شماره دوم خود را به گفتگو با دکتر نعمت الله فاضلی و خوان بلوسو استراتژیست برندینگ ملی اختصاص داده است. در این شماره مهندس محمدرضا رستمی مدیر مسئول ماهنامه، در سرمقاله ای با عنوان "شهری که رسانه ها می سازند" سوالاتی مهم را مطرح کرده است. اینکه: شهری که مردم با آن سر و کار دارند، شهری واقعی است یا شهری رسانه ای شده؟ رسانه ها در کدام مرحله از ساخت برند شهرها موثرند؟ استراتژی و تاکتیک های رسانه ای پیش و حین و پس از بازدید شهر چیست؟ و نهایتا اینکه وضعیت شهرهای ایران در رسانه ها توسط کدام نهایت مدیریت می شود؟


پرونده ویژه این شماره به قزوین اختصاص دارد، که به برندینگ و هویت این شهر مهم ایران پرداخته شده است. مطالب مهم این پرونده گفت گو با فریدون همتی، استاندار قزوین ؛  یادداشتی از دکتر غلام رضا ظریفیان، با عنوان قزوین، تاریخ و تمدن 10000 ساله؛ گفت گو با شهردار قزوین مسعود نصرتی؛ یادداشتی از دکتر علیرضا خزائلی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری؛ گفت گو با فرج الله فصیحی راوندی رییس شورای شهر قزوین؛ یادداشت دکتر عباس کشاورز، رئیس اداره آموزش و پژوهش شهرداری و داستانی پیرامون شهر قزوین است.


در گفت وگوی این شماره با دکتر نعمت الله فاضلی استاد دانشگاه به تاثیر رسانه بر برندینگ شهرهای ما پرداخته شده و اینکه شهرهای ایران در زمینه برندینگ ارگانیک یا استراتژیک خود چه کرده اند و چه می توانستند بکنند.   همچنین برای اولین بار در ایران، یادآفرین گفتگوی اختصاصی با مدیر پروژه برندینگ شهر بارسلون داشته و درباره برندینگ ملی و شهری سوالاتی از این استراتژیست اسپانیایی پرسیده که به گفتگویی جالب منتهی شده است .


پرونده بین الملل این شماره به برندینگ کشور دانمارک اختصاص داده شده است، کشوری کوچک اما قدرتمند که تمدن منطقه اسکاندیناوی که به طور سنتی به جامعه و مردمان سخت کوش آن و در ادبیات جهانی به نام "دریانوردان سرسخت وایکینگها" شناخته می شود. سهیل سیمره دبیر گروه بین الملل با همراهی محمدعلی رفیعی کارشناس امور بین الملل، رضوانه گلستانه و سید علیرضا بهبهانی، با تکیه بر برندینگ به بررسی این کشور پرداخته اند.


همچنین مطالبی با عناوین؛ اقتصاد مقاومتی، تولد دوباره یک برند (حامد سلطانی نژاد) ، نقش رسانه در خلق هویت برند مقصد گردشگری (دکتر فرزاد مقدم) ، بازیابی جهانی سیاسی (نوشته جنیفر لیز-مارشمنت و ترجمه رسول بابایی)، برند مجازی (حسن شیرواند)، فرآیند انتخاب نام برند (حمید توکلی) نیز در این شماره منتشر شده است.


داستان این شماره را نیز بها الدین مرشدی با عنوان "یک شهر به دنبال صالح" نوشته است.

گفتنی است ماهنامه یادآفرین ماهنامه تخصصی برندینگ در ایران است که با مدیر مسئولی محمدرضا رستمی و زیر نظر شورای سردبیری و دبیری حسین گنجی منتشر می شود.

پایان پیامنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: