3:28 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 44666 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۶ شهريور - 4:33 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

نجات 20 تن از حریق سونا

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات 20 تن از ساکنان مجتمع مسکونی در پی حریق سونا خبر داد.

گفت وگو نیوز: سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت 3:1 بامداد امروز حادثه حریق در یک مجتمع مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که در طی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه تشک نجات، نردبام هیدرولیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در سعادت آباد خ 24 متری اعزام کرد.

ملکی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شده که حریق در یک مجتمع مسکونی هشت طبقه 16 واحدی رخ داده و کانون حریق واحدی 150 متری در طبقه اول این ساختمان است.

وی با بیان اینکه در این واحد مسکونی سونای خشک به انبار تبدیل شده بود گفت: آتش از این نقطه آغاز شده و به اتاق خواب مجاور نیز سرایت کرده و در حال توسعه به دیگر بخش‌های ساختمان بود که آتش نشانان وارد عمل شده و عملیات اطفاء حریق را در دستور کار خود قرار دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دود زیادی طی این حریق طبقات را فرا گرفته بود ادامه داد: شماری از ساکنان در طبقات محبوس شده بودند که آتش نشانان با استفاده از نردبام هیدرولیکی و بالابر 20 تن از این افراد را نجات داده و به محل امن انتقال دادند.

ملکی افزود: عوامل آتش نشانی پس از ایمن سازی محل و اطفاء کامل حریق عملیات تخلیه دود را آغاز کرده و در ساعت 5:2 بامداد به عملیات خود خاتمه دادند.

وی علت این حادثه را در دست بررسی اعلام کرد و گفت: ایجاد تغییر کاربری در فضاها امری خطرناک است و شهروندان نباید به هیچ عنوان بدون رعایت اصول ایمنی دست به چنین کاری بزنند.

پایان پیام

منبع: ایسنا  

 

 

880325


برچسب هابرچسب ها: آتش‌نشانی , حریق ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: