8:42 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
کد خبر: 44941 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۱ شهريور - 7:45 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

مراحل ساخت واحد دوم نیروگاه بوشهر اعلام شد

شرکت اتم استروی اکسپورت وابسته به روس اتم پیمانکار ساخت واحدهای جدید نیروگاه هسته ای بوشهر اعلام کرد که در چارچوب برنامه ریزی انجام شده و پس از مراحل مقدماتی و همچنین کارشناسی های لازم، عملیات اصلی ساخت بلوک دوم نیروگاهی سال دیگر شروع می شود.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایرنا، والری لی مارنکو روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: کار ساخت انبارها، ساختمان ها و تاسیسات جانبی لازم برای احداث بلوک های دوم و سوم نیروگاه هسته ای بوشهر از سال 2017 با استفاده از توان و امکانات ایران آغاز می شود.
خبرگزاری ایتارتاس امروز (یکشنبه) به نقل از وی نوشت: پس از اتمام این مرحله و پیشرفت کارها، اقدام های اصلی برای ساخت واحد دوم نیروگاه هسته ای در سه ماهه سوم سال 2019 جریان می یابد.
لی مارنکو ادامه داد: از سه ماهه سوم سال 2019 که نخستین بتون ریزی های واحد دوم انجام خواهد گرفت، عملیات اصلی ساخت نیز آغاز خواهد شد.
مقام روسی همچنین گفت که سال 2017 قرارداد ساخت یکی از سامانه های محافظ محدوده فعال نیروگاه (راکتور هسته ای) برای واحدهای دوم و سوم بسته شود.
لی مارنکو اظهار کرد: طرح فنی بلوک های دوم و سوم نیروگاه هسته ای بوشهر از سوی موسسه روسی «انستیتو اورگ انرگو استروی» تنظیم شده است.
براساس برنامه اعلام شده، سال 2024 دومین واحد نیروگاه بوشهر به صورت روشن تحویل ایران می شود و سال 2026 نیز برق سومین نیروگاه وارد شبکه انتقال انرژی خواهد شد که در مجموع توان تولید برق هسته ای را با 1000 مگاوات نیروگاه اول به بیش 3100 مگاوات افزایش خواهد داد.
نیروگاههای دوم و سوم هسته ای بوشهر که دیروز (شنبه) کلنگ آن زده شد، بنا به اعلام روسیه براساس مقررات ایمنی 3+ اجرا می شود که مجوز Eur (سازمان اروپایی استفاده کننده از نیروگاهها) را دریافت کرده است.
استانداردهای جدید با پیشرفته ترین فناوری ها و معیارهای ایمنی تدوین شده پس از آسیب دیدگی نیروگاه اتمی فوکوشیما در ژاپن منطبق است که سال 2011 در جریان سونامی این کشور رخ داد.110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: