11:17 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۴ شهريور
کد خبر: 46273 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ دي - 9:00 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

کرملین خواسته هسته ای ترامپ را رد کرد

کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای کاهش تسلیحات هسته ای در ازای لغو تحریم های ضدروسی را رد کرد.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایرنا، ترامپ در تازه ترین مصاحبه خود با دو نشریه تایمز انگلیس و بیلد آلمان مواضع خود را در برخی مسائل از جمله مساله سوریه، مهاجران در اروپا و تحریم های ضدروسی اعلام کرد.
رئیس جمهوری منتخب آمریکا آمادگی خود را برای لغو تحریم ها علیه روسیه در قبال کسب توافق با این کشور برای کاهش تسلیحات هسته ای اعلام کرد.
ترامپ با بیان اینکه تحریم ها به روسیه آسیب قابل توجهی وارد می کند، لغو آن را مشروط به کسب توافق هسته ای با آمریکا خواند و افزود: بسیاری از این توافق سود خواهند برد.
دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: مسکو امکان کاهش تسلیحات هسته ای را در ازای لغو تحریم ها از سوی آمریکا بررسی نمی کند.
خبرگزاری روسیا سگودنیا روز دوشنبه به نقل از سخنان پسکوف در جمع خبرنگاران نوشت: در شرایط کنونی هیچ مذاکره ای در این باره (لغو تحریم های ضدروسی) صورت نمی گیرد.
سخنگوی پوتین گفت: تحریم ها مساله در دستور کار دولت روسیه در عرصه داخلی و در روابط با دیگر کشورها نیست. مسکو مبتکر این تحریم ها نبوده و در تماس های خارجی این مساله را مطرح نمی کند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: