6:11 صبح | ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
کد خبر: 46858 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ اسفند - 12:05 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کتاب تقدیر اصلاحات نوشته محمد مهدی مازنی منتشر شد

تقدیر اصلاحات "نگاهی به فرآیند ظهور و تداوم جنبش اصلاح طلبی ایرانی" نوشته محمدمهدی مازنی توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شد.

تقدیر اصلاحات "نگاهی به فرآیند ظهور و تداوم جنبش اصلاح طلبی ایرانی" نوشته محمدمهدی مازنی توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شد.

کتاب تقدیر اصلاحات، نوشته محمد مهدی مازنی بازخوانی فصلی از تاریخ جمهوری اسلامی است؛ فصلی که در آن شاهد تحولات گسترده در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بودیم.


در این دوره حوادث گوناگونی رقم خورد و مردم شاهد تحول در ادبیات حاکمیت بودند. روایت حوادث تلخ و شیرین آن روزها و بازخوانی پرونده دوران اصلاحات می تواند مفید باشد؛ از آن جهت که تجارب ارزنده ای از رفتار نخبگان و کنش و واکنش های مردم به دست آمده است.


در این کتاب به تبارشناسی جریان اصلاحات و سپس به شکل گیری دولت اصلاح طلب پرداخته شده و مسیر تغییر نام گروه های منتسب به چپ خط امام به گروه های اصلاح طلب تبیین شده است.


این جلد از کتاب در واقع فصل نخست "تقدیر اصلاحات" است و در آینده ای نزدیک فصل دوم آن منتشر خواهد شد.

 

کتاب  تقدیر اصلاحات: نگاهی به فرآیند ظهور و تداوم جنبش اصلاح طلبی ایرانی خرید اینترنتی کتابنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران سومین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پوتین و «سو استفاده» از ترور و نبود سردار سلیمانی خانم ابوطالبی ای کاش به آن برنامه نمی رفتی! در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند آیت الله العظمی جوادی آملی: آیت الله هاشمی رفسنجانی شورای فقهی را پیشنهاد می داد که مبادا مردم مجبور باشند از یک نظر پیروی کنند واکنش مجید انصاری به پیشنهاد تکه تکه کردن سفیر انگلیس از سوی امام جمعه مشهد واکنش کدخدایی به اظهارات روحانی درمورد ردصلاحیت‌ها: پیشگامی رییس جمهور در این پروژه ضدملی تاسف بار است می‌ترسم روزی مردم سریال «معمای روحانیت» را بسازند/تلخ‌ترین داستان‌ها را درباره موضوع گزینش خواهم نوشت قیمت خودرو، امروز ۲۵/ ۱۰ / ۹۸ | پژو پارس ۱۰۴ میلیون تومان