10:18 صبح | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
پرسشکشتی
کد خبر: 51240 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۳ مهر - 11:48 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

تشکیل اتاق فکر شورای‌عالی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر نیست

نایب رییس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به تشکیل اتاق فکر شورای‌عالی برای همگرایی با فراکسیون امید مجلس و شوراها، تاکید کرد که هدف از تشکیل این اتاق‌ فکر، نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس و شوراها نیست و گفت که تعامل میان این شورای‌عالی و مجلس و شوراها دوطرفه خواهد بود.

گفت و گو نیوز: حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به برخی انتقادات نسبت به انفعال نمایندگان عضو فراکسیون امید در قبال محدودیت‌های اخیر در مراجعات مردمی مجلس شورای اسلامی و طرح موضوع تشکیل اتاق فکر در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به‌منظور نظارت دقیق‌تر بر نحوه عملکرد نمایندگان مجلس و شوراهای شهر گفت: باید توجه داشته باشید که آن‌چه به‌منظور تشکیل اتاق فکر تحت‌عنوان نظارت بر نمایندگان مطرح می‌شود، آن‌چنان واقعی و جدی نیست.

 

 

تشکیل اتاق فکر شورای‌عالی برای همگرایی با فراکسیون امید مجلس و شوراها

وی افزود: با این حال برای ارتقای سطح ارتباط شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا مجموعه‌ای از افراد را انتخاب کردیم.

وزیر کشور دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: این مجموعه بیشتر برای ارتقای سطح هماهنگی میان شورای‌عالی و فراکسیون امید یا اعضای شوراهای شهر تشکیل شده است و بنا داریم با تشکیل جلساتی این مسئله را پیگیری کنیم.

 

 

تعامل دوطرفه شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و فراکسیون امید مجلس و شوراها

نایب رییس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: این تعامل دوطرفه خواهد بود و همان‌طور که این افراد در شورای‌عالی از نمایندگان و اعضای شوراهای شهر کمک می‌گیرند، آن‌ها هم از اعضای شورای‌عالی کمک خواهند گرفت.

 

 

چرا شورای‌عالی بر عملکرد فراکسیون امید مجلس و شوراها «نظارت» نمی‌کند!

وی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به آن‌که لیست‌های انتخاباتی زیرنظر شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تشکیل شده و نمایندگان فعلی مجلس و شوراها ازطریق همین فهرست‌ها به موفقیت انتخاباتی رسیده‌اند، چرا تاکید دارید هدف از تشکیل اتاق فکر نظارت بر عملکرد نمایندگان فراکسیون امید در مجلس و شوراهای شهر نیست، گفت: به هر حال عنوان «نظارت» بار حقوقی خاصی دارد و هدف‌مان از تشکیل این اتاق‌های فکر بیشتر دستیابی به نوعی همگرایی است.

نایب رییس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین تصریح کرد: طبیعتاً اگر اشکالی در کار نمایندگان مجلس و شوراها وجود داشته باشد، از طریق همین همگرایی‌ها و همفکری‌ها رفع خواهد شد.

 

 

لزوم پیگیری محدودیت‌های جدید پارلمان ازسوی نمایندگان و مسئولان امنیتی

موسوی لاری در پایان با بیان این‌که دقیقاً در جریان محدودیت‌های جدید در پارلمان نیست، تاکید کرد که لازم است مسئولان امنیتی و نمایندگان مجلس راساً در این رابطه اظهارنظر کنند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تدبیر خبر