8:17 عصر | ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر
3
پرسشکشتی
کد خبر: 51881 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن - 9:46 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

ابطحی: دوران حضور خاتمی در وزارت فرهنگ، دوران اوج اتفاقات فرهنگی بود

دهه فجر در دورانی که اقای خاتمی وزیر ارشاد بود، اوج اتفاقات فرهنگی را در دهه فجر قرار داد. همه این اتفاقات فرهنگی وهنری در دهه فجر از آن تاریخ شروع شده است.

سید محمد علی ابطحی در کانال تلگرامی خود نوشت: دهه فجر در دورانی که اقای خاتمی وزیر ارشاد بود، اوج اتفاقات فرهنگی را در دهه فجر قرار داد. همه این اتفاقات فرهنگی وهنری در دهه فجر از آن تاریخ شروع شده است.

در همین رابطه فیلم های جشنواره فجربزرگترین اتفاق سینمایی سال است.

امشب فیلم سرو زیر آب را دیدم. از منظر جدیدی به جنگ نگاه کرده بود. اینکه حتی جسد شهید جنگ چقدر برای خانواده های شهید داده مهم است. فیلم متفاوتی بود که نگاه به حاشیه هایی در جنگ بود که کمتر به آن توجه شده است. اینکه یک خانواده می تواند چگونه سر استخوانهای سوخته شهید هم درگیر عاطفی شود و هم ایثار کند.

نمایش حضور زرتشتیان سرافراز ایرانی که تاریخ ایران مدیون انها هم هست واخیرا مورد بی مهری قرار گرفتند،  از نکات مثبت فیلم بود.

اشک آرامی بر چهره خیلی ها جاری بود. اما امروز در سینما یکباره جوانی که در تقسیمات ظالمانه اجتماعی نباید مسایل جبهه و جنگ برایش مهم باشد، چنان منقلب شد و با صدای بلند گریه می کرد که مجبور شدم دستش را بگیرم.آرامَش کنم. جنازه دایی شهیدش هم پیدا نشده بود. باشه آهنگر کارگردان فیلم بود.

Image result for ‫ابطحی خاتمی‬‎

 

110

 

 

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تدبیر خبر