11:13 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
کد خبر: 52005 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن - 6:42 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

حزب موتلفه دو شقه شد / جوانان حزب می گویند «اینجا جایی برای پیرمردها نیست» / حمایت جوانان موتلفه از لیدری میرسلیم!

اختلافات در حزب موتلفه بین اعضای جوان و سالخوردگانی که موسس این حزب قدیمی بوده اند، بالا گرفته است.

اختلافات در حزب موتلفه بین اعضای جوان و سالخوردگانی که موسس این حزب قدیمی بوده اند، بالا گرفته است.

به گزارش «انتخاب»؛ در حالی که روزنامه الکترونیکی حزب موتلفه اسلامی از شنبه تا کنون منتشر نشده، به نظر می رسد هفته نامه «شما» ارگان رسمی این حزب، این هفته نیز انتشار نیافته است.

ماجرا ظاهرا به اینجا باز می گردد که پس از اختلافات داخلی حزب موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، رسانه های این حزب بر خلاف سالخوردگان آن، پشت سر میرسلیم ایستادند و همچنان او را به صورت پررنگ حمایت کرده و پوشش خبری دادند. این احتمال نیز می رود که تعطیلی اخیر نشریه حزب در راستای ادامه شکاف سیاسی داخل این حزب باشد.

این احتمال از آنجا تشدید می شود که میرسلیم غایب بزرگ اجلاس اخیر این حزب بود که میزبان احزاب آسیایی شده بود و اولین مانور سیاسی جدی آن پس از انتخابات محسوب می شد.

به نظر می آید، جریان اعضای جوان در موتلفه، با حمایت معنادار و هدفمند از میرسلیم که همچنان هفته های پایانی و بیانیه حزب خود در مورد استعفایش در انتخابات را فراموش نکرده، قصد دارند گروهی که سال های سال است رهبری حزب را برعهده دارند، کنار بزنند.

جوانان موتلفه معتقدند رویکرد فعلی حزب که متاثر از تفکر رهبران فعلی آن است، کارایی لازم را ندارد و احیا این حزب قدیمی نیازمند روندهای تازه و نو است.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: