9:14 عصر | ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر
3
پرسشکشتی
کد خبر: 52118 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ اسفند - 12:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کرباسیان، نهاوندیان و سیف درباره موضوع «سوال از رئیس‌جمهور» به نمایندگان توضیح دادند/ سوال و استیضاح حق مجلس است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور گفت: سوال نمایندگان از رئیس ‌مهور اقتصادی است و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیحاتی را دادند.

گفتگونیوز: حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور گفت: جلسه بسیار مفصلی در کمیسیون اقتصادی با نمایندگان برگزار کردیم سوالاتی که داشتند را مطرح کردند. موضوع سوالات اقتصادی بود و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیحاتی را دادند.

امیری تاکید کرد: چیزی که برای مهم است ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس است که بر اساس آن رئیس کمیسیون اقتصادی گزارشی را تهیه می‌کند و خدمت رئیس مجلس می‌دهد.

وی درباره نامه چندین نماینده به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزرای مرتبط با سانحه پروزا تهران-یاسوج گفت: طبع نمایندگان مجلس و حق آن‌ها این است که سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص انجام دهند. نمایندگان دغدغه دارند اعضای دولت هم توضیح می‌دهند و  اقناعی برخورد می‌کنند .

امیری تاکید کرد: مطرح کردن این مسائل در طبیعت مجلس است دولت هم دولتی پاسخگو  است و معمولا در این قبیل مسائل دولت و مجلس به یک درک و تصمیم می‌رسند.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تدبیر خبر