6:33 عصر | ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
کد خبر: 54775 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد - 9:33 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تحلیل همتی از دلایل نابسامانی بازار ارز: این وضعیت به دلیل بی‌تدبیری در استفاده از ابزار‌های سیاست پولی است / درمورد کنترل بازار ارز، برنامه‌هایم را به رییس‌جمهور داده‌ام

عبدالناصر همتی در اولین اظهاراتش در سمت ریاست کل بانک مرکزی از برنامه‌های خود برای کنترل بازار ارز خبر داد و گفت که رانت ارزی را حذف خواهد کرد. عبدالناصر همتی که به تازگی با حکم رئیس جمهوری به ریاست کل بانک مرکزی منصوب شده است در مراسم معارفه خود با اشاره به شرایط موجود نظام بانکی و تحریم ها به اوضاع موجود و دلایل آن در بازار ارز اشاره داشت.

گفت و گو نیوز: رییس جدید بانک مرکزی تاکید کرد: دوره جدید بانک مرکزی پیام‌‌‌آور ثبات و آرامش فکری برای مردم و احیای اعتماد به سیاستگذاران و سیاستگذاری پولی و مالی خواهد بود اما شرط لازم در این راستا شرط اعتماد عمومی است.

عبدالناصر همتی در مراسم تودیع و معارفه خود گفت: بانک مرکزی به عنوان ستون اصلی اقتصاد پیگیری برنامه‌‌‌‌های راهبردی است و سعی می‌‌‌کنیم تاب‌‌‌آوری کشور را در مقابل تلاش‌‌‌‌های دشمنان افزایش دهیم و از تهدیدهای به وجود آمده فرصت بسازیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات بانک مرکزی حاصل سیاست‌‌‌‌‌هایی مانند ترازنامه‌‌‌‌های بانکی، سردرگمی در سیاست ارزی و... است، اظهار داشت: دلیل اصلی مشکلات بانکی عدم هدایت نقدینگی، خلق بی‌‌‌ضابطه نقدینگی و نبود دارایی‌‌‌‌های جایگزین برای ارز است. بنابراین بانک مرکزی سعی می‌‌کند تا با سیاست‌‌‌های ارتباط فعال و تنظیمات مناسب امیدبخش مردم باشد.

رییس جدید بانک مرکزی ادامه داد: حفظ قدرت ارزی مساوی با حفظ ذخایر، اصرار ناترازی‌‌‌ها، مهار نقدینگی، هدایت نقدینگی، ثبات در قوانین بانکی و پشتیبانی از تولید حمایت از صادرات پایدار از اهم برنامه‌‌‌های بانک مرکزی خواهد بود.

همتی با تاکید بر اینکه در سیاستگذاری پولی بر مبنای علم اقتصاد تصمیم‌‌‌‌گیری خواهد شد، تصریح کرد: در شرایط سخت نباید مبنای علم را کنار گذاشت. دوره جدید بانک مرکزی پیام‌‌‌آور ثبات و آرامش فکری برای مردم و احیای اعتماد به سیاستگذاران و سیاستگذاری پولی و مالی خواهد بود اما شرط لازم در این راستا شرط اعتماد عمومی است.

وی در مورد نقش انتظارات در اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: تنظیم انتظارات عمومی راهکار مناسب در پیشبرد سیاست‌‌‌های پولی و مالی است و باید تلاش کرد که با انتشار مناسب و بی‌‌‌حاشیه اخبار، فضای تصویر موجود را بهبود بخشید.

تحلیل همتی از دلایل نابسامانی بازار ارز: این وضعیت به دلیل بی‌تدبیری در استفاده از ابزار‌های سیاست پولی است / درمورد کنترل بازار ارز، برنامه‌هایم را به رییس‌جمهور داده‌ام

رئیس جدید بانک مرکزی افزود: استفاده از بازار باز اسلامی برای جلوگیری از روند رو به رشد بدهی بانک‌‌‌ها به بانک مرکزی یک ابزار مهم است. همچنین مبارزه با فساد و بانک در نظام پولی و ارزی کشور غیرقابل قبول است و تبدیل به یک مطالبه عمومی شده و باید سرلوحه سیستم بانکی قرار بگیرد.

همتی اضافه کرد: با توجه به اینکه بنده فرد دانشگاهی هستیم، تنوع دیدگاه‌ها برایم ملموس و قابل درک است و از اساتید و صاحبنظران پولی و بانکی در اداره امور به طور شایسته بهره‌‌برداری خواهد شد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود مجلس بعدی مجلس ژنرال‌هاست/ رایزنی با شورای نگهبان نتیجه‌ای ندارد/ اصلاح‌طلبان کنار بایستند/ اصولگرایان توان حل مشکلات مردم را ندارند کدخدایی: عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! هیچ مصلحتی بالاتر از رضایت مردم نیست/ از نظر امام (ره) حضور و رأی مردم حق است نه تکلیف واکنش رییس‌جمهور به بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص تصدی‌گری صداوسیما + متن نامه چین به دلیل شیوع ویروس مرموز حالت فوق العاده شدید اعلام کرد برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست استقلال 3- الکویت 0؛ سه گل غیرتی در زمین ثالث! خروج کامل «توتال» و «CNPC» از پارس جنوبی / زنگنه: فاز ۱۱ پارس جنوبی را ایرانی‌ها می‌سازند
نامه‌ی مطهری به شورای نگهبان: بعید می‌دانم کسی از اعضای شما دلسوزتر از من برای نظام باشد دلایل قانع کننده ای برای رد صلاحیت به داوطلبین انتخابات گفته نمی شود برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست آرامش قبل از طوفان در خلیج فارس؟ چهارمین جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا/ فریاد «ترامپ دیکتاتور است» در صحن سنا/ انتشار یک فایل صوتی جدید سکه ۴۰هزار تومان گران شد/ هر گرم طلا از مرز ۵۰۰ تومان عبور کرد نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! واکنش کرباسچی به «کاخ نشین» خواندن آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) ظریف: فردی که مسئول شلیک به هواپیمای اوکراینی بود در زندان است سید حسن خمینی: ایران متعلق به همه است/ در تعیین مصالح نظام، مصلحت را نباید تنگ و محدود دید/ باید امیدوار بود/ راه برون رفت از مشکلات موجود احیا و تقویت وحدت داخلی و هم افزایی ملی است