3:20 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 55494 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ شهريور - 10:05 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاههای جهان اعلام شد/هاروارد در رتبه اول

سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، رتبه بندی ۲۰۱۹ دانشگاه‌ها را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورد یونیورسیتی رنکینگ، این رتبه‌بندی به طور مشترک از سوی موسسه "تایمز"(Times) و روزنامه "وال‌استریت ژورنال" منتشر شده است.

سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز، یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

این رتبه‌بندی اولین بار در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. 

شاخص‌های این رتبه‌بندی شامل موارد زیر است:

آموزش: فضای آموزشی(۳۰ درصد از نمره کل)

پژوهش: حجم، درآمد و شهرت(۳۰ درصد از نمره کل)

استنادها: تأثیر پژوهش(۳۰ درصد از نمره کل)

درآمد صنعتی: نوآوری(۲.۵ درصد از نمره کل)

وجهه بین‌المللی: نیروی انسانی، دانشجویان و پژوهش(۷٫۵ درصد از نمره کل)

در این رتبه‌بندی دانشگاه "هاروارد"(Harvard) رتبه اول را کسب کرده است.

دانشگاه "ام‌آی‌تی"(MIT)  با بهبود معیارهای موردنظر در این رتبه‌بندی، رتبه دوم را کسب کرد.

دانشگاه "ییل"(Yale) در رتبه‌بندی ۲۰۱۸ تایمز رتبه ششم را کسب کرده‌ بود که حال با سه رتبه ارتقاء سوم است. این دانشگاه تعامل خود با دانشجویان را بهبود بخشیده است.

دانشگاه "کلمبیا"(Columbia ) در رتبه‌بندی ۲۰۱۸ تایمز مقام دوم را به خود اختصاص داده بود که حال با دو رتبه تنزل، چهارم است.

"موسسه فناوری کالیفرنیا" نیز با دو رتبه ارتقا به مقام پنجم صعود کرده است. دانشگاه "استنفورد"(Stanford) که سال گذشته در رتبه سوم بود، هم‌اکنون رتبه ۶ است.

تنها دانشگاهی که سال گذشته جزو 10 رتبه اول این رتبه‌بندی نبوده است ولی هم‌اکنون در رتبه هفتم قرار گرفته، دانشگاه "براون"(Brown) است. رتبه پیشین این دانشگاه ۱۱ بوده است. این دانشگاه در بخش منابع خود بهبود یافته است.

رتبه هشتم رتبه‌بندی تایمز به دانشگاه "دوک" اختصاص یافته است. این دانشگاه نیز نسبت به سال گذشته در رتبه خود تنزل داشته است.

دانشگاه "پرینستون"(Princeton ) رتبه نهم این رتبه‌بندی را به خود اختصاص داده است. رتبه این دانشگاه در سال گذشته نیز ۹ بوده است.

رتبه دهم مربوط به دانشگاه "پنسیلوانیا"(Pennsylvania) است. این دانشگاه نیز نسبت به سال گذشته ۲ رتبه سقوط کرده است.

نتایج کامل این رتبه‌نبدی در تاریخ ۲۰ سپتامبر منتشر خواهد شد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر