5:16 عصر | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57068 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر - 5:42 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تاسیس دانشکده یک میلیارد دلاری هوش مصنوعی در ام‌آی‌تی

ایسنا نوشت: دانشگاه "ام‌آی‌تی"(MIT)قصد دارد دانشکده "علوم رایانه و هوش مصنوعی" را در این دانشگاه احداث کند.

 

دانشگاه "ام‌.آی‌.تی"(MIT) اقدام به احداث دانشکده "علوم رایانه و هوش‌مصنوعی" کرده است. دانشگاه "ام‌آی‌تی" اعلام کرد قصد دارد با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار ، کالجی جداگانه برای مطالعه علوم رایانه، هوش مصنوعی و قوانین مرتبط با آنها افتتاح کند.

این کالج که کالج "علوم رایانه استفان شوارتزمن"(Stephen A. Schwarzman) نام دارد، ۵۰ جایگاه هیئت علمی دانشگاهی را به ارمغان خواهد آورد که تعداد پرسنل دپارتمان "هوش مصنوعی و رایانش" دانشگاه "هوش مصنوعی" را دو برابر می‌کند. ام‌.آی‌.تی قصد دارد منابع رایانش و هوش مصنوعی را برای تمامی صنعت‌ها قابل دسترس کند.

مقامات دانشگاه اظهار کرده‌اند که امیدوارند سرمایه‌گذاری‌های جدید آنها یک صدای بین‌المللی برای توسعه هوش مصنوعی باشد. "رافائل ریف"(Rafael Reif) که از سال ۲۰۱۲ ریاست دانشگاه "ام‌.آی‌.تی" را بر عهده گرفت، گفت: همانطور که علوم کامپیوتری در حال تغییر دادن دنیای ما هستند، ام‌.آی‌.تی قصد دارد که گام خود را در این زمینه برداشته و مطمئن شود که این علوم به نفع همه انسان‌ها استفاده ‌شوند.

بنابراین در راستای این چالش جهانی، ام‌.آی‌.تی نیز در حال تغییر خود است. دانشکده "شوارتزمن" ام‌.آی‌.تی یک مرکز بین‌المللی برای تحقیقات "رایانش" و "تحصیلات" را تشکیل خواهد داد و یک مرکز مناسب برای ابزارهای جدید و قدرتمند "هوش مصنوعی" خواهد بود.

"رایانش" به کاربری یا توسعه فناوری رایانه، سخت‌افزار یا نرم‌افزار رایانه می‌گویند. رایانش شامل تخصص‌های فناوری اطلاعات است که به رایانه‌ها، سخت‌افزارها یا نرم‌افزارها و دیگر دانش‌های تخصصی مربوط می‌شود. " استفان شوارتزمن" سرمایه‌گذاری است که سرمایه‌گذاری پروژه را متقبل شده است و یک میلیارد دلار اهدا کرده است. وی تاکنون نیز در این دانشگاه سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده و در سال ۱۹۸۵ شرکت "بلک استون"(Blackstone) را تاسیس کرد.

این سرمایه‌گذار هم‌اکنون به‌عنوان مدیرعامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت بلک‌استون فعالیت می‌نماید. وی هم‌اکنون با دارایی خالص ۱۰٫۷ میلیارد دلار، در رتبه ۱۱۵ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. "رافائل ریف" ادامه داد، این دانشکده دانشجویان و محققان هر رشته را تجهیز خواهد کرد تا از رایانش و هوش مصنوعی برای ترویج و پیشرفت رشته‌های خود استفاده کنند.

شوارتزمن در سال جاری پنج میلیون دلار به دانشکده بازرگانی دانشگاه "هاروارد" نیز اهدا کرد تا از مطالعات جدید محققان آن حمایت کند. وی گفت: امید ما این است که آمریکا با توسعه هرچه بیشتر هوش‌ مصنوعی، در شکل دادن به این فناوری گامی رو به جلو بردارد. اقدام جدید دانشگاه "ام‌.آی‌.تی" به آمریکا کمک می‌کند که چالش‌های مرتبط با هوش مصنوعی و رایانش را حل کند.

برنامه ریزی شده که این پروژه از سپتامبر سال بعد آغاز شده و تا سال ۲۰۲۲ میلادی تکمیل گردد.

 110


برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر