5:36 عصر | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57076 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر - 12:25 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ترامپ: درباره دخالت عربستان در ماجرای خاشقجی پیش داوری نکنید!/ سعودی‌ها بزرگترین متحد ما هستند

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از افرادی که عربستان سعودی را مقصر ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی می‌دانند، عنوان کرد: این مردم در این پرونده پیش داوری می‌کنند.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس گفت: ما مجددا با پرونده‌ای مواجه شده‌ایم که مردم در آن می‌گویند عربستان سعودی گناهکار است، مگر آنکه خلافش ثابت شود. من این چنین رویه‌ای را نمی‌پسندم.

ترامپ اعتراضات جهانی علیه عربستان سعودی را با جنجال پیرامون برت کاوانا، عضو دادگاه عالی آمریکا مقایسه کرد که در آن کاوانا در جریان روند تایید صلاحیتش به تعرض جنسی متهم شده بود.

وی گفت: ما به تازگی از پرونده‌ مشابهی بیرون آمدیم که در آن متوجه شدیم کاوانا کاملا بی‌گناه بود. ما ابتدا باید متوجه شویم که چه اتفاقی رخ داده است.

این اظهارات جدید ترامپ تازه‌ترین و جدی‌ترین اقدام وی در دفاع از دولت ریاض در برابر اتهاماتی است دال بر اینکه عربستان مسئول سرنوشت جمال خاشقجی می‌باشد.

ترامپ اوایل روز سه‌شنبه با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی صحبت کرده و ادعای وی را درخصوص بی‌اطلاعی از سرنوشت خاشقجی و اتفاقاتی که برای وی افتاده، تایید کرد. اما رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ولیعهد عربستان متعهد شده تا تحقیقات درخصوص این پرونده را گسترش دهد.

ترامپ به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، امیدوار است تحقیقات عربستان سعودی ظرف کمتر از یک هفته به نتیجه برسد.

ترامپ همچنین در مصاحبه با شبکه فاکس بیزینس گفت: عربستان سعودی یکی از مهمترین متحدان من است.

این اظهارات ترامپ در بحبوحه بحران دیپلماتیک بین‌المللی به خاطر ادعاها مبنی بر اینکه ماموران مخفی سعودی جمال خاشقجی را در استانبول به قتل رسانده‌اند، مطرح شد.

ترامپ گفت: واکنش آمریکا به دست داشتن عربستان در ناپدید شدن خاشقجی به این بستگی خواهد داشت که آیا آنها از این مساله اطلاعی داشته‌اند یا خیر.

وی افزود: عربستان سعودی شریک ما و متحد ما علیه ایران است. آنها یکی از بزرگترین و مهمترین متحدان من محسوب می‌شوند.

ترامپ با اشاره به توافق تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری آمریکا با عربستان سعودی گفت: آنها میزان بسیار زیادی پول سرمایه گذاری می‌کنند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر