5:00 عصر | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57082 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر - 10:08 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

افشانی: «شنود» کثیف‌ترین اتهامی بود که شنیده‌ام

شهردار تهران در واکنش به اتهام انجام شنود در شهرداری تهران گفت: شاید کثیف‌ترین اتهامی که در طول خدمت خود شنیده‌ام، اتهام «شنود» بود.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایسنا، محمدعلی افشانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: کسی که چنین مصاحبه‌ای را انجام داده بود، بلافاصله آن را تکذیب کرد اما من برای اولین بار در طول خدمتم از روابط عمومی شهرداری خواستم از سایت‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند و کسی که چنین ادعایی را کرده است، شکایت کنم. کسی که مصاحبه را انجام داده بود تکذیب کرد اما یک سایت نوار صوتی را منتشر کرد.

وی ادامه داد: بنابراین ما هم پرونده را به دستگاه قضایی فرستاده‌ایم تا طبق قانون با این افراد برخورد شود.

شهردار تهران در ادامه درباره تغییر و تحولاتی که وی در مدیریت شهرداری تهران ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: من از روز اول تغییرات را در مدیریت شهرداری انجام دادم و گفته‌ام اگر یک روز هم در شهرداری باشم، عزل و نصب خواهم داشت.

افشانی در مورد ماندن یا رفتنش از شهرداری تهران بیان کرد: من در مقابل مردم و شورایی که به من ۱۹ رأی داده است، احساس مسئولیت اجتماعی دارم. من به اعضای شورا گفته‌ام «هر زمان که فکر می‌کنند من باید مسئولیت را ترک کنم، من آماده این کار هستم؛ اما تا زمانی که شما می‌خواهید»، من هستم.

شهردار تهران ادامه داد: من در دوران خدمتم همواره گفته‌ام مبنای عملم قانون است. الان هم همین طور است. اگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل حال من شود، حتی با اتمام موعد قانونی یک ساعت هم در شهرداری نمی‌مانم اما اگر قانون شامل من نشد، در شهرداری می‌مانم و خدمت می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد جزئیات دیدارش با آقای لاریجانی اظهار کرد: در انتشار اخبار دیدار من با رئیس مجلس شاهد بی اخلاقی بودیم که بیان شد من بدون وقت قبلی به دیدار آقای لاریجانی رفتم در حالیکه من شنبه با وی تماس داشته و با وی درمورد یک موضوع کاری درمورد مدیریت شهر تهران صحبت کردم در پایان هم گفتم می‌خواهم شما را ببینیم که رئیس مجلس گفت فردا زمان ملاقات باشد ولی من گفتم به دلیل اینکه یکشنبه جلسه دولت است، روز دوشنبه به ملاقات می‌آیم. وقت دیدار هم بین ساعت 11:30 و 12:30 درنظر گرفته شد و تمام آنچه در این باره بیان شد کذب محض است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جلسه با رئیس مجلس درباره مسائل شهری بود اظهار کرد: در انتهای جلسه رئیس مجلس پرسید که تکلیف من در شهرداری چه می‌شود و من هم گفتم هرچه قانون مشخص کند به همان عمل می‌کنم.

افشانی با اشاره به اینکه رئیس مجلس پیش از این گفته‌اند که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل شهرداری‌ها می‌شود خاطر نشان کرد: اگر موضوع شخص من نبود اثبات می‌کردم که قانون شامل شهرداری‌ها نمی‌شود. ما قانونی مصوب مجلس داریم تحت عنوان قانون انتخاب شهرداران. حقوق دانان بزرگی مثل بهمن کشاورز در تفصیل قانون گفته‌اند که این قانون شامل حال شهرداری‌ها نمی‌شود ولی نظر برخی این است که شامل حال شهرداران می‌شود. به همین دلیل هم من گفته‌ام اگر قانون شامل من شد حتما زودتر از موعد مقرر مسئولیت را تحویل می‌دهم.

شهردار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه با رئیس‌جمهور هم صحبتی داشته‌اید بیان کرد: من نه با آقای انصاری صحبت داشتم، نه با خانم جنیدی و نه با رئیس‌جمهور.

وی همچنین درباره جلسه مجمع امید و پیشنهاد ارائه طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: من به هیچ وجه برای مسئول ماندن تلاش نمی‌کنم. تنها چیزی که من را در مسئولیت نگه داشته‌، احساس مسئولیت اجتماعی در قبال مردم و شورای شهر است. من به محض آنکه مباحث مربوط به اصلاح قانون در جلسه مجمع امید مطرح شد، جلسه را ترک کردم.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر