5:34 عصر | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57245 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان - 9:58 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

ماتیس: آمریکا به تسلیحات تهاجمی در فضا احتیاج دارد

وزیر دفاع آمریکا گفت، کشوش "برای دفاع از خود" به تسلیحات تهاجمی در فضا احتیاج دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفت، تسلط در فضا برای آمریکا بسیار ضروری است و پنتاگون باید برای استقرار و استفاده از تسلیحات تهاجمی در فضا آماده شود تا از منافع خود دفاع کند.

وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در جمع حضار در موسسه صلح آمریکا در واشنگتن ادامه داد، پنتاگون به دنبال یک استراتژی دو مرحله‌ای در فضاست. همچنین برای اینکه دارایی‌های آمریکا در فضا را به این راحتی نتوان نابود و جایگزین کرد، ظرفیت‌های تهاجمی باید مد نظر قرار بگیرد.

وی گفت، ما به دنبال آماده سازی برای استفاده از تسلیحات تهاجمی در فضا هستیم. فضا برای اقتصاد ما و روش زندگی ما بسیار حیاتی است و اتکای ما به آن افزایش یافته است. برای حفظ نقش‌های نظامی و اطلاعاتی، ماهواره‌های آمریکا باید برای ارتباط، تجارت، بانکداری و جهت‌یابی مورد استفاده قرار بگیرند.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه صحبت‌هایش افزود: ایده ایجاد نیروی فضایی که اخیرا توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مطرح شده، برای تشکیل یک بروکراسی جدید در پنتاگون نیست بلکه ما به دنبال ایجاد ظرفیت‌های عملیاتی واقعی برای نبرد در جنگ فضایی در صورت نیاز هستیم.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر