12:49 عصر | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
کد خبر: 57254 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان - 6:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

رویترز: نگرانی از تامین بازار جهانی نفت افزایش یافته است

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت:با اعمال تحریم های آمریکا و افزایش فزاینده جنگ تجاری میان آمریکا و چین، نگرانی از ناتوانی کشورهای تولید کننده نفت برای تامین نیازهای جهانی به انرژی افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز،قیمت نفت خام روز سه شنبه در پی افزایش عرضه نفت، یک درصد کاهش یافت و نگرانی ها از این که رشد اقتصادی و تقاضای سوخت قربانی جنگ تجاری چین و آمریکا شود، وجود دارد.
براساس این گزارش ،نفت خام برنت با 1.9 درصد کاهش به 75.91 دلار در هر بشکه و نفت وست تگزاس اینترمدیت (دبلیو.تی.آی) نیز با 1.3 درصد کاهش به 66.18 دلار در هر بشکه رسید.
پیش از این نیز نفت برنت نیز به 75.09 دلار در هر بشکه رسیده بود که کمترین میزان از ماه آگوست ( مرداد) سال جاری میلادی بود.
به گفته تحلیلگران، نفت در میان رکود بازار اقتصادی جهان و فشار جنگ تجاری میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان گرفتار شده است.
ایالات متحده تعرفه هایی به ارزش 250 میلیارد دلار بر کالاهای چینی اعمال کرده است و پکن نیز در عملی انتقام جویانه مجازات های گمرکی 110 میلیارد دلاری بر کالای آمریکا وضع کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه 29 اکتبر (7 آبان) اعلام کرد، فکر می کند معامله تجاری بزرگی با چین داشته باشد اما هشدار داد اگر این معامله صورت نگیرد تعرفه های میلیارد دلاری دیگری را در نظر خواهد گرفت.
او می گوید که خواهان مذاکره است اما چین آمادگی این کار را ندارد.
به گفته 'باب یوگر' مدیر شرکت میزوهو نیویورک، این مسئله وجود دارد که افزایش تنش های جنگ تجاری به تقاضای نفت خام لطمه وارد کند.
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده است، قیمت های بالای نفت به مصرف کنندگان لطمه وارد می کند و می تواند تقاضای سوخت را هم زمان با کاهش فعالیت های اقتصادی جهان، کاهش دهد.
به نوشته رویترز، ایالات متحده قرار است تحریم های جدید علیه نفت ایران را از هفته آینده اعمال کند .
بر طبق داده های شرکت 'رفینیتیو'، تولید نفت روسیه، ایالات متحده و عربستان سعودی برای نخستین بار در ماه سپتامبر(شهریور- مهر) به 33 میلیون بشکه در روز رسید. این اولین افزایش 10 میلیون بشکه ای در روز طی یک دهه گذشته بوده است و به این معنی است که در حال حاضر تنها این سه تولید کننده یک سوم از تقاضای جهانی نفت را تامین می کنند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,نفت,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: