4:39 عصر | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57276 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان - 1:18 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران شکست خورد

'واشنگتن فری بیکن' نوشت، واشنگتن با تسلیم در برابر اروپا و ایران، امتیازاتی بزرگ، از جمله دسترسی به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی(سوئیفت) به ایران می دهد که به واسطه آن، فشار ناشی از تحریم های پیش رو علیه تهران کاهش می یابد.

این تارنمای اطلاع رسانی آمریکایی امروز(جمعه) به نقل از افراد آگاه از مساله اعلام کرد، مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا که در زمینه مسایل ایران فعالیت دارند، 'مایک پمپئو'، وزیر خارجه دولت 'دونالد ترامپ' را به ادامه دسترسی ایران به سوئیفت متقاعد کردند.
به گفته این مقامات، در حالی که ترامپ و شخصیت های عالیرتبه کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های شدیدتر علیه ایران در تلاشند، گفته می شود، وزارتخانه های خارجه و خزانه داری آمریکا تسلیم فشار متحدان اروپایی و ایران شده اند. احتمالا ایران به انجام تعاملات بانکی از طریق سوئیفت ادامه خواهد داد و دولت آمریکا نیز با تمدید معافیت تحریمی چندین کشور، امکان ادامه خرید نفت آنها را از ایران فراهم خواهد کرد.
طبق گزارش های دریافتی، این امتیازات موجب خشم مقامات آمریکایی مخالف ایران و حتی کاهش مشارکت 'جان بولتون'، مشاور امنیت ملی آمریکا در روند اجرای تحریم های 4 نوامبر(13 آبان) شده است.
یکی از کارکنان ارشد کنگره آمریکا به واشنگتن فری بیکن گفت: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران از هم پاشید. مقامات دولت به ما می گفتند، با توجه به اینکه ایران مجبور خواهد شد صادرات نفت خود را به صفر برساند، دادن امتیازاتی در زمینه دسترسی به سوئیفت کار درستی است. اکنون آنها می گویند، دقیقا الان شروع یک کارزار طولانی است، دادن امتیازاتی در زمینه سوئیفت و انرژی به ایران کار درستی است.
به گفته یکی از مشاوران کنگره آمریکا، بازماندگان دوره 'باراک اوباما' در وزارت خارجه با هدف پیوستن احتمالی دوباره به توافقنامه هسته ای ایران در آینده، به روند متقاعد کردن پمپئو به حمایت از این امتیازات کمک کردند.
گفته می شود، این امتیازات شامل معافیت چین، کره جنوبی و هند از تحریم های آمریکاست. قرار است روزهای آینده جلساتی برای بررسی جزییات امتیازات جدید به ایران برگزار شود.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر