2:51 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57280 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان - 1:25 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بیل گیتس همکاری با بنیاد بن سلمان را تعلیق کرد

بنیاد 'بیل و ملیندا گیتس' متعلق به بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت همکاری با یک بنیاد وابسته به «محمدبن سلمان» ولیعهد سعودی را تعلیق کرد. تعلیق این همکاری نشان دهنده نارضایتی شرکت‌های غربی از تعامل با عربستان در پی قتل «جمال خاشقچی» است.

بنیاد 'بیل و ملیندا گیتس' متعلق به بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت همکاری با یک بنیاد وابسته به «محمدبن سلمان» ولیعهد سعودی را تعلیق کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از وال استریت ژورنال، تعلیق این همکاری نشان دهنده نارضایتی شرکت‌های غربی از تعامل با عربستان در پی قتل «جمال خاشقچی» است.
یک سخنگوی بنیاد گیتس اظهار داشت: ربایش و قتل خاشقچی به شدت آزاردهنده است. ما تحولات جاری را با نگرانی رصد می‌کنیم.
بنیاد گیتس و بنیاد 'Misk' که یک شرکت رسانه‌های فرهنگی و آموزشی مستقر در ریاض است، سال گذشته یک برنامه مشترک ۱۰ میلیون دلاری را آغاز کردند.
هدف از این برنامه کمک به جوانان در زمینه ابتکارات بهداشتی و توسعه بود. سهم بنیاد گیتس از این برنامه ۵ میلیون دلار اعلام شد.
سخنگوی بنیاد گیتس اعلام کرد: ۱.۵ میلیون دلار از سهم این بنیاد ارائه شده، اما بقیه آن پرداخت نخواهد شد.
وی افزود: اوضاع فعلی عاملی در اتخاذ این تصمیم است.
اخیرا «ریچارد برانسون» میلیاردر انگلیسی طرح همکاری اقتصادی با عربستان را تعلیق کرد. گروه لابی گری «هاربر» در واشنگتن نیز توافق با سفارت عربستان را فسخ کرد.
علاوه بر این شمار زیادی از شرکت‌ها از جمله زیمنس، جی. پی مورگان و سیتی گروپ و همچنین روسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی نیز از شرکت در یک کنفرانس سرمایه گذاری در ریاض انصراف دادند.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی دوم اکتبر (دهم مهر) برای انجام امور مربوط به ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و در آنجا کشته شد.
مدارک و شواهد نشان می‌دهد که ۱۵ مامور از نزدیکان ولیعهد عربستان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر