10:50 صبح | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
کد خبر: 57286 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان - 1:05 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کاهش قیمت یک داروی پرمصرف بیماران پیوند کلیه

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی از کاهش قیمت یک داروی پرمصرف بیماران پیوند کلیه خبر داد و در عین حال گفت: امیدواریم شرکت زهراوی که تولیدکننده داروی سل‌سپت است نیز قیمت پایه دارویش را پایین آورد.

گفت و گو نیوز: داریوش آرمان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: خبر خوشی برای بیماران پیوند کلیه داریم و آن این است که بعد از رایزنی‌های انجمن حمایت از بیمارن کلیوی با  مسوولان وزارت بهداشت و دستوری که وزیر بهداشت دادند، قیمت یکی از داروهای پرمصرف پیوند کلیه به نام "مایفورتیک"، طبق قولی که به ما داده شده از این هفته و طی یکی - دو روز آینده عملیاتی می‌شود، به قیمت قبل بازمی‌گردد.

وی افزود: این دارو مشابه داروی سِل‌سِپت است و یک برند بسیار معتبر در دنیاست. قیمت این دارو برای بیماران حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود که در حال حاضر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار شد از این هفته قیمت دارو کاهش یابد. در عین حال امیدواریم شرکت زهراوی که تولیدکننده داروی سل‌سپت است، قیمت پایه دارویش را پایین آورد؛ چراکه در غیر این صورت مطمئنا با توجه به اینکه داروی مایفورتیک می‌تواند جایگزین سل‌سپت شود، آن شرکت بازار را از دست خواهد داد و بیماران پیوند کلیه به سمت داروی مایفورتیک گرایش پیدا می‌کنند.

آرمان با بیان اینکه البته رایزنی‌هایی هم با شرکت زهراوی انجام شده تا قیمت داروی سل‌سپت را کاهش دهد، گفت: با این اقدامات بیماران پیوند کلیه با دغدغه حداقلی و با فرانشیزی که قبلا می‌پرداختند، داروهایشان را تامین می‌کنند. بر این اساس بیماران می‌توانند ماهیانه کمتر از ۱۰۰ هزار تومان برای داروهایشان پرداخت ‌کنند. امیدواریم هر چه زودتر قیمت داروی سل‌سپت هم که مصرف‌کننده زیادی دارد، کاهش یابد تا دغدغه بیماران به حداقل ممکن برسد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: