3:57 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57289 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان - 1:10 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اذعان ترامپ به امکان شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌هایی اذعان کرد که جمهوری‌خواهان ممکن است در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در چند روز دیگر (سه‌شنبه) شکست خورده و احتمالا کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را از دست بدهند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در تجمعی در ایالت وست ویرجینیا از بابت اینکه احتمال سر و کار داشتن با اکثریت دموکرات بعد از انتخابات میان دوره‌ای کنگره وجود دارد، اظهار ناراحتی کرد، اما در عین حال تلاش کرد تا حامیانش را آرام‌ کند.

رئیس جمهور آمریکا درباره شانس پیروزی دموکرات‌ها برای به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا گفت: این اتفاق می‌تواند بیفتد. ما خیلی خوب داریم کار می‌کنیم و در سنا واقعا خوب کار می‌کنیم اما ممکن است این اتفاق بیفتد.

او ادامه داد: شما می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، می‌دانید من در کل زندگی‌ام چه چیزی را می‌گویم؟ درباره آن نگران نباشید، من آن را حل خواهم کرد. آیا این معنی می‌دهد؟ من آن را حل خواهم کرد.

این اذعان کم سابقه ترامپ به چنین احتمالی در حالی مطرح می‌شود که پیش بینی کننده‌های انتخابات می‌گویند دموکرات‌ها شانس خوبی در پیروز شدن برای مجلس نمایندگان آمریکا دارند و جمهوری‌خواهان در موضعی هستند که می‌توانند کنترل مجلس سنا را حفظ کنند.

دموکرات‌ها برای بازپس‌گیری کنترل مجلس نمایندگان نیاز دارند که 23 کرسی دیگر ببرند و برخی پایگاه‌های پیش بینی کننده انتخابات از پیروزی دموکرات‌ها در رقابت برای مجلس نمایندگان آمریکا حمایت کرده‌اند.

ترامپ پیش از این گفته بود که او در صورت شکست جمهوری خواهان هیچ مسئولیتی نخواهد داشت زیرا نمی‌تواند برای هر کاندیدای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در تجمعات شرکت کند.

ترامپ گفت: من نمی‌گویم دموکرات‌ها نمی‌توانند پیروز شوند. شاید آن‌ها رقابت‌های زیادی دارند و من نمی‌توانم هر جایی بروم.

ترامپ همچنین در صحبت‌های قبل از آن نیز گفته بود که جمهوری‌خواهان در رقابت‌های مربوط به مجلس نمایندگان آمریکا وضعیت خیلی خوبی دارند، اما او نسبت به رقابت برای سنا خوشبین‌تر است.

ترامپ روز پنجشنبه گفت: مشکل مربوط به مجلس نمایندگان این است که تعداد افراد خیلی زیادی وجود دارند. من دوست دارم که برای تک تک آن‌ها در تجمعات حضور پیدا کنم، اما تعداد این افراد خیلی زیاد است.

این صحبت‌های ترامپ در حالی مطرح شدکه او در آستانه برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در روز سه شنبه تلاش کرده تا حضور گسترده‌تری در کمپین انتخاباتی داشته باشد و در همین راستا به ایندیانا، مونتانا، فلوریدا، جورجیا، تنسی، اوهایو و میسوری خواهد رفت.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر