4:28 صبح | ۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت
کد خبر: 57307 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان - 4:27 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ایرادات شورای نگهبان درباره CFT رفع شده بود

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: ابهامات و ایرادات شورای نگهبان درباره CFT در جلسات با مقامات ارشد دولت رفع شده بود.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایرنا، علیرضا رحیمی دقایقی پیش در توییتی نوشت: الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT را (با وجود شرایط 7 گانه الحاقی مجلس) همچنان برای امنیت ملی ایران مفید می دانیم، منافع ملی کشور با تعامل دستگاه ها بهتر محقق می شود.
به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز در توییتی نوشت: شورای نگهبان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را در جلسات متعدد خود مورد بررسی قرار داد و واجد ایرادات و ابهاماتی دانست. این نظر شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهام، در موعد مقرر برای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 15 مهر ماه با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.
در این رای گیری از مجموع 271 نماینده حاضر در جلسه، 143 رای موافق، 120 نماینده مخالف و پنج نماینده رای ممتنع به الحاق ایران به این کنوانسیون دادند.
این لایحه شامل یک مقدمه، 28 ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: