2:21 صبح | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
3
پرسشکشتی
کد خبر: 57317 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان - 10:54 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

تغییر روند آموزش عالی توسط "هوش مصنوعی"

با گسترش استفاده از هوش مصنوعی روند آموزش عالی نیز تغییر می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، تاثیر "فیس‌بوک"،"گوگل" و "آمازون" روی آموزش عالی چیست؟

این پلتفرم‌ها و صدها پلتفرم دیگر از هوش مصنوعی نشات می‌گیرند که از این میان می‌توان به"کلان داده‌ها"، "پردازش زبان"،"اتوماسیون" و "فناوری "رباتیک" اشاره کرد.

این ماشین‌های هوشمند پتانسیل بالقوه‌ی بالایی دارند. شرکت‌های تحقیقاتی معتقدند که تا سال ۲۰۲۰ این الگوریتم‌ها تاثیر مستقیمی روی کار یک میلیارد کارگر در جهان خواهند گذاشت. 

شرکت مشاوره‌ای "مک‌کینزی" که معتبرترین شرکت مشاوره مدریت جهانی است، معتقد است تولید ناخالص جهانی در نتیجه "هوش مصنوعی" ۱۴ درصد افزایش خواهد یافت.

هوش مصنوعی تاثیرات قابل توجهی نیز در تحقیقات می‌گذارد. به عنوان مثال هوش مصنوعی به محققان کمک می‌کند که بسیاری از ترکیبات بالقوه را به عنوان منابع جدید دارویی شناسایی کنند.

ربات‌ها نیز می‌توانند برای آزمایش این داروها استفاده شوند و نمونه‌های دارویی روی آن‌ها به کار گرفته شود.

ربات‌ها سبب افزایش سرعت و کارایی غربالگری می‌شوند.

بنابراین کارهای ما تحت تاثیر "هوش مصنوعی" تغییر خواهد کرد.

آیا هوش مصنوعی می‌تواند تحصیلات عالی را نیز دستخوش تغییرات کند؟

دانشگاه "ام‌آی‌تی" (MIT) اخیرا دانشکده "هوش مصنوعی" و "محاسبات" در این دانشگاه ایجاد کرد.

در دهه گذشته رشته‌های تحصیلی و مدارک جدیدی در این حوزه ایجاد شده است.

این روند ادامه دارد و دوره‌های جدیدی نیز ایجاد خواهد شد.

آلمان هم‌اکنون یک دوره جدیدی برای دانشجویان پزشکی خود برگزار می‌کند.

این دوره با نام "پزشکی در عصر دیجیتال"  مطرح می‌شود و بر مهارت‌های کلیدی دیجیتالی پزشکان که نیاز پیدا خواهند کرد تمرکز می‌کند.

در این دوره‌ها نحوه ارتباط بین پزشکان و بیماران در عصر اینترنت ارائه داده می‌شود. از دیگر موضوعات تدریسی در این کلاس‌ها استفاده از داده‌ها و بانک بیماران، سیستم‌های جراحی رباتیک و پزشکی از راه دور است.

پزشکی از راه دور یا دورپزشکی به کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات برای فراهم آوردن مراقبت سلامت و خدمات و حمایت از بیمار یا امدادشونده در زمانی که فاصله جغرافیایی بین دو گروه فراهم کننده و گیرنده خدمات پزشکی وجود داشته باشد گفته می‌شود.

برآورد شده است که به دلیل توسعه "هوش مصنوعی" و "فناوری رباتیک" تا سال ۲۰۲۲ کارمندان نیاز خواهند داشت که مهارت‌های بیشتری بیاموزند و تحت آموزش قرار بگیرند.

در آینده‌ای نزدیک نیروی کار میان انسان و ماشین‌ها تقسیم خواهد شد و این وظیفه را "هوش مصنوعی" و ربات‌ها به عهده خواهند گرفت.

بنابراین آموزش عالی نیز باید در راستای سازگاری با این فناوری‌ها براید.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم درمان دیابت با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های مولد انسولین اصولگرایان میانه‌رو برای فرار از بن بست‌های افراطی به دامن اصلاحات پناه آورده‌اند/ امثال زاکانی هم ناگزیرند آرام‌آرم به سمت اصلاح‌طلبی حرکت کنند
تدبیر خبر