12:59 صبح | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان
کد خبر: 57783 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر - 5:03 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بانک مرکزی: شعب ارزی بانک ها و صرافی ها آماده خرید ارز هستند

​بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به روند مساعد بازار ارز کشور، همه اشخاص حقیقی و حقوقی و صادرکنندگان می توانند ارز در اختیار خود را علاوه بر صرافی ها، در بانک ها نیز به فروش برسانند.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایرنا از روابط عمومی بانک مرکزی، طبق بخشنامه صادره، شعب ارزی بانک های مختلف سراسر کشور مکلف به خرید ارز از هموطنان هستند.
بانک مرکزی از مردم خواسته است در صورت بروز هرگونه مشکل با اداره صادرات بانک مرکزی به شماره 29953750 و 29953718 تماس بگیرند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، نرخ ارزهای عمده امروز نیز روند کاهشی خود را ادامه داد به شکلی که برای ساعاتی هر دلار به نرخ 9950 تومان معامله شد. صرافی ملی ایران نرخ کف بازار را به ترتیب 10 هزار و 50 تومان برای خرید هر دلار و 10 هزار و 100 تومان برای فروش آن در نظر گرفته است؛ این ارقام برای خرید یورو از هموطنان 12 هزار تومان و برای فروش 12 هزار و 100 تومان تعیین شده است.
کارشناسان، اعمال محدودیت در سقف تراکنش های روزانه به میزان 50 میلیون تومان برای هر کارت و 100 میلیون تومان برای هر کد ملی و نیز ممنوعیت انتقال چک تضمینی به غیر را در کاهش معاملات بازار ارز موثر دانسته اند.
در عین حال اعلام آماده شدن ساز وکار ویژه مالی اروپا برای همکاری با ایران، از سرگیری روابط بانکی و رفع محدودیت ها با برخی کشورها از جمله چین، عرضه ارز صادرکنندگان به بازار و نیز ورود بانک مرکزی در تعیین نرخ کف بازار از دیگر عواملی است که به گفته فعالان اقتصادی بر بازار ارز اثر داشته است.
با وجود کاهش نرخ ها، پیگیری ایرنا نشان می دهد که اغلب صرافی ها از خرید و فروش ارز امتناع می کنند.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: