6:43 عصر | ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
3
پرسشکشتی
کد خبر: 58008 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۷ دي - 2:08 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

دولت 80 مورد از اختیارات ملی را به استانداران واگذار کرد

وزیر کشور گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از 80 مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر روز جمعه به نقل از عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از پروژه گردشگری دریایی در نوار ساحلی شهرستان تنگستان در استان بوشهر افزود: با وجود پیشرفت های بسیار در ساماندهی امور ولی هنوز در برخی حوزه ها از جمله در حوزه بانک‌ها، صدور مجوزها، واردات، صادرات و تجارت مشکل داریم که می‌ توان با واگذاری بسیاری از اختیارات به مدیران در استان‌ها، این مشکلات را به کمترین میزان رساند.
رحمانی‌ فضلی با تاکید بر اعتماد به مسئولان مناطق برای سرعت بخشی در اجرای طرح‌های توسعه‌ ای گفت: استاندار نماینده کل نظام در مناطق به حساب می آید و مدیران دستگاه‌ها به عنوان مسئولان بخش‌های مختلف و نمایندگان دستگاه های ستادی هستند برهمین اساس باید به آنان اعتماد کرد و بگذاریم خودشان تصمیم بگیرند.
وی گفت:در وضعیت کنونی، دولت اشتغالزایی مناطق مختلف کشور را به جد در دستور کار قرار داده و در بودجه سال 1398 در خصوص استفاده از ظرفیت منطقه‌ ای و دادن اختیارات موارد مهمی پیش بینی شده است و رئیس جمهوری هم ماموریت داده که روی این موضوع، جدا کار شود.
وی یادآورشد:اگر از توانمندی و ظرفیت‌های مختلف مناطق جغرافیایی ایران خوب استفاده شود و ابزار بودجه، مالیات، منابع و تسهیلاتی که در سطح ملی است به عنوان کمک به امر توسعه مناطق بکار گرفته شود، استعداد توسعه یافتگی مناطق مختلف شکوفا می شود.
وزیرکشور اظهارداشت: اجرای موفق طرح های اشتغالزایی و گردشگری باعث نشاط و امید در جامعه می شود به همین دلیل حمایت از سرمایه گذاران در بخش های مختلف ضروری است.
رحمانی فضلی یادآورشد: اجرای این پروژه‌ها بدون مشارکت مسئولان و با تلاش بخش خصوصی نشان دهنده بالا بودن انگیزه مردم در اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و گردشگری است.
وی در این بازدید که با همراهی روستانشینان منطقه انجام شد، اظهارداشت: از منظر طرح‌های توسعه ‌ای و برنامه‌ ریزی، هیچ کدام از مولفه‌هایی که برای توسعه لازم است در استان بوشهر مفقود نیست.
وزیرکشور افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای دربخش‌های مختلف است، ولی در ترکیب، سازماندهی و نوع اختیارات و امکاناتی که باید کمک کند تا این عناصر و مولفه‌ها فعال شوند هماهنگی لازم در سطح ملی و استانی به خوبی صورت نگرفته است.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح
تدبیر خبر