6:32 عصر | ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
3
پرسشکشتی
کد خبر: 58034 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ دي - 5:36 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

۱۸ رسوایی بزرگ دنیای آی‌تی در سال ۲۰۱۸

اغلب کمپانی‌های آی‌تی در این ۱۲ ماه خود را تحت انواع فشارهای سیاسی و یا از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی یافتند که باید پاسخ می‌دادند.

گفت و گو نیوز: اغلب کمپانی‌های آی‌تی در این ۱۲ ماه خود را تحت انواع فشارهای سیاسی و یا از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی یافتند که باید پاسخ می‌دادند.

در اینجا به ۱۸ مورد رسوایی ایجادشده برای این کمپانی‌ها اشاره می‌کنیم.

فوریه ۲۰۱۸: کمپانی اوبر و وایمو به دادگاه رفتند تا در مورد سرقت اسناد محرمانه درباره فناوری خودران یکدیگر را محاکمه کنند. درنهایت تاکسی آنلاین اوبر موافقت کرد تا در ازای پرداخت ۲۴۵ میلیون دلار قضیه را فیصله دهند.

مارس ۲۰۱۸: پروژه Maven گوگل لو رفت. گوگل شریک پنتاگون شد تا فناوری هوش مصنوعی را برای کشتن احتمالی انسان‌ها توسعه دهد. بسیاری از کارمندان گوگل به این قرارداد اعتراض کردند و گفتند حاضر به همکاری برای کشتن انسان‌ها نیستند. گوگل درنهایت انصراف از این پروژه را اعلام کرد.

فناوری خودران اوبر باعث کشته شدن زنی در آریزونا شد و کل پروژه متوقف شد. اواخر ۲۰۱۸ اعلام شد اوبر دوباره مجوز فعالیت دوباره گرفته است.

مارس ۲۰۱۸: فیس‌بوک اعتراف کرد دیتای ۸۷ میلیون کاربر را به کمبریج آنالیتیکا فروخته است. رسوایی کمبریج آنالیتیکا باعث شد تا سؤالات زیادی درباره نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیس‌بوک مطرح شود که پس‌لرزه‌های آن ادامه دارد.

مارس ۲۰۱۸: فیس‌بوک متهم شد با نفرت پراکنی باعث افزایش خشونت در میانمار و نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا شده است.

آوریل: زاکربرگ به واشنگتن فراخوانده شده تا قبل از ادای شهادت در برابر کنگره به سؤالات پاسخ دهد.

جولای ۲۰۱۸: گوگل به دلیل انحصار در سیستم‌عامل اندروید ۵ میلیارد دلار جریمه شد.

اوت ۲۰۱۸: گفته شد گوگل روی پروژه Dragonfly کار می‌کند. این پروژه نسخه سانسور شده موتور جستجوی گوگل در چین خواهد بود.

اوت ۲۰۱۸: الکس جونز تئوریسین سیاسی و مدیر «اینفو وار» از شبکه‌های اجتماعی بیرون رانده شد.

سپتامبر ۲۰۱۸: لری پیج مدیر آلفابت حاضر نشد در برابر جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا شهادت دهد.

سپتامبر ۲۰۱۸: ایلان ماسک مدیر تسلا موتورز برای بسته شدن پرونده درباره توئیتی که برای خصوصی شدن کمپانی خود نوشته بود، ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

سپتامبر ۲۰۱۸: فیس‌بوک تائید کرد هک شده و دیتای ۲۹ میلیون کاربر به سرقت رفته است.

اکتبر ۲۰۱۸: دیتای بیش از ۵۰۰ هزار عضو گوگل پلاس به دلیل باگ نرم‌افزاری لو رفت و در دسترس همگان قرار گرفت.

اکتبر ۲۰۱۸: گزارش‌ها نشان داد اندی روبین مبدع اندروید با دریافت ۹۰ میلیون دلار حاضر به ترک گوگل شده است اما واقعیت این بود که وی تعرض جنسی کرده بود و بی‌سروصدا و در قبال دریافت پول گوگل را ترک کرد.

اکتبر ۲۰۱۸: واتس‌اپ در محور انتشار اخبار فیک قبل از انتخابات برزیل قرار گرفت. از ۲۳۰ میلیون برزیلی ۱۳۰ میلیون واتس‌اپ استفاده می‌کنند. درنهایت بولسونارو دسته راستی رئیس‌جمهور این کشور شد.

نوامبر ۲۰۱۸: تظاهرات کارمندان گوگل در اعتراض به "لاپوشانی" کمپانی درباره تعرضات جنسی مدیران ارشد و مماشات با آن‌ها.

نوامبر ۲۰۱۸: فاش شد فیس‌بوک کمپانی تبلیغاتی را استخدام کرده تا چهره جرج سوروس را به دلیل راه‌اندازی جنبش ضد فیس‌بوک، مخدوش کنند.

نوامبر ۲۰۱۸: آمازون اعلام کرد دفتر مرکزی دوم خود را میان نیویورک و ویرجینیا برپا می‌کند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح
تدبیر خبر