6:24 عصر | ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
3
پرسشکشتی
کد خبر: 58055 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۲ دي - 6:26 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

استانداران خراسان رضوی، قم، یزد و فارس انتخاب شدند

هیأت وزیران، «علیرضا رزم حسینی»، «بهرام سرمست»، «محمدعلی طالبی» و «عنایت الله رحیمی» را به ترتیب به عنوان استانداران استان های خراسان رضوی، قم، یزد و فارس انتخاب کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت؛ جلسه امروز - چهارشنبه - (12 دی ماه 97) هیات دولت به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد.
در این جلسه، استانداران جدید استان های خراسان رضوی، قم، یزد و فارس از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند.
علیرضا رزم حسینی، استاندار منتخب خراسان رضوی، کارشناس اقتصاد از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ استاندار کرمان بوده است.
همچنین بهرام سرمست، دانش آموخته دکترای علوم سیاسی است و سمت‌‌های سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور، مدیرکل سیاسی وزارت کشور و مدیرکل سیاسی،‌ انتخابات و تقسیمات سیاسی استانداری تهران را در کارنامه خود دارد.
محمدعلی طالبی، استاندار منتخب یزد، دانش آموخته دکترای علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی است و پیش از این معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بوده است.
عنایت الله رحیمی، استاندار جدید فارس دانش آموخته مقاطع دکترای شهرسازی است و پیش از انتصاب به عنوان استاندار فارس، سمت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس را برعهده داشته است.
به گزارش ایرنا، با اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان، 14 استاندار کشور از سمت خود کنارگیری کردند که با رای اعتماد امروز هیات وزیران به چهار استاندار جدید، تاکنون 15 استاندار برای استان ها انتخاب شدند.
هیات دولت در جلسه چهارشنبه (21 آذر 97) «انوشیروان محسنی بندپی»را به عنوان استاندار تهران، «عزیزالله شهبازی» را به عنوان استاندار البرز و «علیرضا آشناگر» را نیز به عنوان استاندار سمنان تعیین کردند.
هیات وزیران همچنین در جلسه چهارشنبه (هفتم آذر ماه)، «محمدرضا پورمحمدی»، «محمدصادق معتمدیان» و «محمدعلی شجاعی» را به ترتیب عنوان استانداران جدید آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی و «احمد حسین زادگان» را هم به عنوان استاندار مازندران انتخاب کردند.
همچنین «سید سعید شاهرخی» به عنوان استاندار جدید همدان، «فتح االله حقیقی» به عنوان استاندار جدید زنجان و «احمد علی موهبتی» به عنوان استاندار جدید سیستان و بلوچستان در جلسه 23 آبان از هیات وزیران رای اعتماد گرفتند.
«عباس رضایی» نیز 30آبان ماه 97 به عنوان استاندار اصفهان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفت و اعضای دولت از خدمات محسن مهرعلیزاده استاندار پیشین این استان تقدیر و تشکر کردند.
همچنین «محمدجواد فدایی» در جلسه 23 آبان هیات وزیران به عنوان استاندار جدید کرمان تعیین و جانشین علیرضا رزم حسینی شد که در خردادماه 97 از سمت خود استعفا کرده بود.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح
تدبیر خبر