6:54 عصر | ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
3
پرسشکشتی
کد خبر: 58092 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي - 6:19 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

نسوان جاسوس؛ ۳ پست ارشد سیا در دست زنان

سه پست ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای اولین بار به دست زنان سپرده شده است؛ وضعیتی که طی بیش از هفت دهه فعالیت این نهاد اطلاعاتی بی‌سابقه است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، الیزابت کیمبر به عنوان اولین معاون زن حوزه عملیاتی و داون میریکس به عنوان معاون حوزه علم و فناوری سیا منصوب شده‌اند. جینا هاسپل، رییس سیا هم خود اولین زنی است که تاکنون ریاست این آژانس اطلاعاتی را به دست گرفته است. به گفته یک مقام، ۵۰ درصد نیروی کار این سازمان را زنان تشکیل می‌دهند.

مدیر روابط عمومی سیا می‌گوید: از زمانی که سینتیا راپ به عنوان تحلیلگر ارشد سیا منصوب شده است، کارشناسانی از سراسر این آژانس و جامعه اطلاعاتی را به اداره تجزیه و تحلیل آورده است. او می‌تواند با سبک رهبری خود کادر تحلیلی را عالی جلو ببرد.

در زمان ریاست دیوید پترائوس بر پنتاگون، راپ کارشناس حوزه خاورمیانه و مدیر روابط عمومی سیا بود. مادر، پدر و همسر او هم در سیا مشغول به کار هستند.

الیزابت کیمبر ۵۶ ساله هم از نیروهای باتجربه سیا است و اکنون شاخه فعالیت‌های محرمانه را در دست دارد. وظیفه او جذب جاسوس در خارج، جمع‌آوری اطلاعات و مشارکت در اجرای فعالیت‌های سری با مجوز کاخ سفید است. این سمت از زمان آغاز به کار سیا طی بیش از ۷۰ سال گذشته همواره به دست مردان سپرده شده بود. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، او در حوزه روسیه و عملیات‌های ضدتروریستی در سیا کار کرده است.

در همین حال، سو گوردن، معاون حوزه اطلاعات ملی است که پیشتر گمان می‌رفت اگر سنا، هاسپل را تایید نکند، گزینه بعدی خواهد بود. کورتنی سیمونز الوود هم به انتصاب هاسپل، در شورای عمومی مشغول به کار است و سونیا هولت هم مدیر بخش تغییرات است.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
متحدان منطقه ای آمریکا پشت طرح بولتون برای جنگ با ایران / ترامپ فعلا فقط گوش می دهد؛ هنوز تصمیمی در کار نیست هدف «شیطان» دفتر ترامپ در 2019، جنگ با ایران است / همه ی مخالفان بولتون از دولت اخراج شدند، تنها اوست که می ماند! اعتراف تلویحی «رودی جولیانی» به تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ / وکیل رئیس جمهور آمریکا: هیچ وقت نگفتم افراد ستاد ترامپ با روسیه تبانی نکرده‌اند؛ حرفم این بود که خود ترامپ این کار را نکرده جان بولتون بزودی غزل خداحافظی را می خواند؟! فرمانده سپاه در زمان تسخیر سفارت آمریکا: موسوی‌خوئینی‌ها دنبال کشف سندی در سفارت، علیه شهید بهشتی بود / اصرار می‌کرد که بگردید، ببینید چیزی پیدا می‌کنید؟ ماکرون: تا پایان ۲۰۱۹ در سوریه و عراق می‌مانیم حربه‌های کارلوس مقابل بزرگان قاره/کی‌روش همه را گیج کرد! ژنی که از متاستاز سرطان پروستات پیشگیری می‌کند سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح
تدبیر خبر