11:41 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر
کد خبر: 58282 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۷ بهمن - 12:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آماده‌باش تجهیزات و ماشین‌آلات راه و شهرسازی در حاشیه کرخه و دز

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آماده‌باش تجهیزات این اداره کل در حاشیه رودخانه‌های کرخه و دز خبر داد و گفت: با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در حال ساخت چند سیل‌بند در حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه هستیم.

گفت و گو نیوز: عباس پورسلان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هشدارهای مدیریت بحران در خصوص بارش‌های وسیع در هفته جاری اظهار کرد: با توجه به این هشدارها و پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش سنگین باران در این هفته، همه امکانات و تجهیزات راه و شهرسازی استان در حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه به حالت آماده‌باش درآمده است.

وی با اشاره به احتمال جاری شدن سیلاب در حاشیه این دو رودخانه افزود: در اداره کل راه و شهرسازی آماده‌باش کامل داریم تا در برابر خطرات احتمالی بایستیم و شاهد اتفاقات ناگوار در استان نباشیم. همه امکانات، تجهیزات و ماشین آلات به صورت ۱۰۰ درصدی در حالت آماده‌باش هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در حال ساخت چند سیل‌بند در حاشیه رودخانه‌های دز و کرخه هستیم، گفت: ساخت این سیل‌بندها برای جلوگیری از بروز سیلاب در مناطقی که مدنظر است کمک شایانی می‌کند.

پورسلان با اشاره به فعالیت ۵۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین برای جلوگیری از بروز خسارت در مناطق احتمالی وقوع سیلاب ادامه داد: به منظور پیشگیری از قطع راه‌های ارتباطی و تداوم خدمت‌رسانی به مناطقی که در خطر سیلاب هستند، تعداد ۵۰ خودروی سبک و سنگین بر اساس اولویت‌های پیش‌بینی شده در حاشیه رودخانه‌ها مستقر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همه تلاش مجموعه راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برای کاهش خطرات و خسارات احتمالی سیلاب است و در این زمینه از هیچ اقدامی که در راستای کمک به مردم و بهبود شرایط باشد، کوتاه نخواهیم آمد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: