6:38 عصر | ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن
کشتی
کد خبر: 58388 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن - 7:26 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

اروپا از برنامه‌های موشکی ایران ابراز نگرانی کرد

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای دوازده‌بندی که درباره ایران منتشر کرده، بار دیگر در اقدامی مداخله‌جویانه نسبت به برنامه‌های موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است و از ایران خواسته تا تمامی اقدامات لازم برای احترام به قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل را اتخاذ کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اینترنتی شورای اتحادیه اروپا، در این بیانیه، اتحادیه اروپا حمایت و تعهد خود نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ابراز کرده و از تعهد ایران به این توافق قدردانی کرده است.
این بیانیه همچنین از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز تاسف و بر لزوم حفظ منافع ایران از این توافق تاکید کرده است.
اتحادیه اروپا همچنین در این بیانیه حمایت خود از ارتقای روابط میان ایران و اتحادیه اروپا در حیطه‌های مختلف را ابراز کرده است.
اتحادیه اروپا در ادامه بیانیه خود، در اقدامی مداخله‌جویانه بر لزوم تصویب FATF توسط ایران تاکید کرده و نسبت به افزایش تنش‌ها در منطقه و آن‌چه که نقش ایران در این مسائل خوانده، ابراز نگرانی کرده است.
اتحادیه اروپا همچین نسبت به آنچه که "دخالت‌های ایران در سوریه" خوانده، ابراز نگرانی کرده است.
اتحادیه اروپا همچنین از ایران و تمام طرفین منطقه خواسته است تا به راه‌حل سیاسی پایداری برای حل اختلافات یمن دست یابند.
اتحادیه اروپا بار دیگر در اقدامی مداخله‌جویانه نسبت به برنامه‌های موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است و از ایران خواسته تا تمامی اقدامات لازم برای احترام به قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل را اتخاذ کند.
اتحادیه اروپا همچنین توقف آنچه که "رفتارهای خصمانه ایران" خوانده را، خواستار شده است.
اتحادیه اروپا در پایان بیانیه خود، همچنین نسبت به حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرده است و خواهان تلاش ایران و سایر کشورها برای کاهش تنش‌ها در منطقه شده است.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برگردیم امکان خروج دوباره وجود دارد؟ تروریسم، ماشین ضدگلوله را تحمیل کرد/ هنوز هم مسئولیت دولت موسوی و خاتمی را می‌پذیریم اردوغان: آماده پیوستن به SPV هستیم / برای ایجاد یک مکانیسم مالی مشابه برای همکاری‌های تجاری با ایران آماده ایم وزارت کشور: در لایحه جامع انتخابات، می‌توان به جای افراد، به لیست‌ها رای داد / احزاب برای استفاده از این قانون، باید حداقل یک ششم فهرست نامزد‌های خود را به زنان اختصاص دهند درگذشت پوران شریعت‌رضوی، همسر دکتر شریعتی پرونده مناقصه «ایرانسل»؛ سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران بازداشت شد وزیر امور خارجه فرانسه: از کارهایی که آمریکا در خاورمیانه انجام می‌دهد، سر در نمی‌آورم / چطور می‌شود در قبال ایران اینقدر سخت‌گیر بود و در عین حال از شمال سوریه خارج شد؟ کیهان: علی مطهری غلط کرده است که...! ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد