5:24 عصر | ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن
کشتی
کد خبر: 58412 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن - 8:53 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اجلاس ویژه اجرای کنوانسیون دریای خزر 30 بهمن در باکو برگزار می شود

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز جمعه اعلام کرد: نخستین اجلاس کار گروه کشورهای حاشیه دریای خزر ویژه اجرای کنوانسیون رژیم حقوقی این دریا 19 تا 20 فوریه (30 بهمن تا اول اسفند ) در باکو برگزار می شود .

بنا به این گزارش ،کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر، در اجلاسی با حضور سران پنج کشور ایران ، آذربایجان، روسیه ، قزاقستان و ترکمنستان، در ماه اوت سال 2018 میلادی در شهر آکتائو قزاقستان امضا شد.
سران این کشورها در پایان این اجلاس با صدور بیانیه مشترک خواستار تاسیس کارگروهی برای تدوین ساز و کار مشورتی پنج جانبه با هدف اجرای ثمر بخش کنوانسیون و بررسی راهکارهای همکاری در دریای خزر شدند.
جمهوری آذربایجان 30 بهمن ماه میزبان نخستین اجلاس این کار گروه در باکو خواهد بود.
در این اجلاس برخی مسایل انعکاس یافته در کنوانسیون و نیز نتایج پنجمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر بررسی می شود .
'خلف خلف اف' رییس دفتر هیات دولت به نمایندگی از جمهوری آذربایجان در این اجلاس حضور خواهد داشت .110

منبع: ایرنا

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برگردیم امکان خروج دوباره وجود دارد؟ تروریسم، ماشین ضدگلوله را تحمیل کرد/ هنوز هم مسئولیت دولت موسوی و خاتمی را می‌پذیریم اردوغان: آماده پیوستن به SPV هستیم / برای ایجاد یک مکانیسم مالی مشابه برای همکاری‌های تجاری با ایران آماده ایم وزارت کشور: در لایحه جامع انتخابات، می‌توان به جای افراد، به لیست‌ها رای داد / احزاب برای استفاده از این قانون، باید حداقل یک ششم فهرست نامزد‌های خود را به زنان اختصاص دهند درگذشت پوران شریعت‌رضوی، همسر دکتر شریعتی پرونده مناقصه «ایرانسل»؛ سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران بازداشت شد وزیر امور خارجه فرانسه: از کارهایی که آمریکا در خاورمیانه انجام می‌دهد، سر در نمی‌آورم / چطور می‌شود در قبال ایران اینقدر سخت‌گیر بود و در عین حال از شمال سوریه خارج شد؟ کیهان: علی مطهری غلط کرده است که...! ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد