3:14 صبح | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
کد خبر: 58581 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۷ اسفند - 10:24 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ضربه صداوسیما به مجلس بیش از پیامک‌های تهدیدآمیز است

عناصر ارسال‌کننده پیامک بخشی از اتاق جنگ روانی هستند/ یک‌سری عناصر افراطی در داخل و خارج از کشور نفرت‌پراکنی می‌کنند

گفت و گو نیوز: احمد مازنی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به دلیل عدم برخورد به‌هنگام با ارسال‌کنندگان پیامک‌های تهدیدآمیز و این رفتارها، آنها پررو و جری شده‌اند. از مقام معظم رهبری می‌خواهم برای دفاع از ساحت مجلس ورود کنند. من معتقدم در این جا مجلس مظلوم واقع شده و استیفای حق مجلس را از مقام معظم رهبری تقاضا می‌کنم.


به گزارش خرداد، احمد مازنی، نماینده تهران و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به ارسال مجدد پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس گفت: به نظر می‌رسد یکسری عناصر افراطی در داخل کشور و همزمان در خارج از کشور نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و بخصوص نهادهای انتخابی مردم نفرت‌پراکنی می‌کنند.

او ادامه داد: عناصری که پیامک‌ها را ارسال می کنند بخشی از اتاق جنگ روانی هستند، یا حداقل محصول رفتارهایی هستند که افراد احساساتی را تحت تاثیر قرار داده و به صورت‌های مختلف این نفرت را منتقل می کنند. یکی از شکل‌های این نفرت‌پراکنی پیامک‌هایی است که ارسال شده است.

این نماینده مجلس گفت: عناصر افراطی از هر جا خط گرفته باشند برآیند رفتار آن‌ها یک چیز است و آن نفرتی است که ایجاد شده و نتیجه حداقلی آن حذف شخصیت و ترور شخصیت است.

برخی افراد تحت تاثیر القائات حرف می‌زنند و قضاوت می‌کنند
مازنی تاکید کرد: ما بارها شاهد بودیم که در مجامعی وارد شدیم و افرادی تحت تاثیر القائات، بدون اینکه از ما راجع یک مسئله و رأیی که دادیم، بپرسند به صورت مکرر یکسری حرف‌ها را تکرار می‌کردند که نشان دهنده القائاتی است که انجام شده و آنها تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند و قضاوت می‌کردند، قضاوتی که بر اساس تحلیل غلط است و تحلیلی که بر اساس داده غلط است و بعد هم می‌خواهند آن قضاوت ها را اجرا کنند.

صداوسیما به دنبال تخریب مجلس است
او با اشاره به نقش صداوسیما در تخریب مجلس، گفت: از همه این موارد انتقاد و گلایه داریم اما بالاتر از همه نقشی است که صداوسیما ایفا می کند. نقش صدا و سیما در حال حاضر نقش تخریبی به صورت جدی است. مدیران صدا و سیما در پاسخ به گلایه‌ها و انتقادات می گویند که ما نقشی نداریم و فرافکنی می‌کنند.

این عضو فراکسیون امید تاکید کرد: برنامه ای در شبکه سراسری صداوسیما برگزار می‌شود و دو کارشناس هم‌فکر و یک مجری هم‌فکر گذاشته می‌شود و سه نفری یک جریان سیاسی درون نظام را تخریب و از یک جریان دیگر تعریف می‌کنند و می‌گویند که اینها را کنار بگذاریم و آنها را تقویت کنیم. این چه مفهومی دارد؟

مازنی با انتقاد از نشر اخبار منفی از عملکرد مجلس دهم در صداوسیما ادامه داد: از صبح تا شب نمایندگان مواردی از بودجه را تصویب و مواردی را رد می‌کنند اما صداوسیما خبر مربوط به سیگار را برجسته می‌کند و می گویند مجلس امروز تصمیم گرفت که یک چیزی گران نشود و آن سیگار است! برای اینکه راه عبور به بیمارستان و قبر را هموار کند.

او گفت: چه کسی پاسخگوی این نقش تخریبی صداوسیما است. رهبر انقلاب بارها فرمودند که من حکم رییس سازمان صداوسیما را صادر می‌کنم و مسئولیت مسائل آن را ندارم. من سوالم این است که چه کسی پاسخگو است؟ مدیریت صداوسیما که پاسخ نمی‌دهد و مقام معظم رهبری هم می فرمایند من تنها حکم صادر می‌کنم و مجلس هم نمی‌تواند رییس سازمان صداوسیما را احضار کند. هیات نظارت هم که از سه قوه تشکیل شده و آنها هم معتقدند که خیلی نمی‌توانند به وظیفه خود عمل کنند.

برای نظارت هیات نظارت بر صداوسیما نقص قانونی داریم
این نماینده مجلس ادامه داد: افرادی که از مجلس عضو هیات نظارت بر صداوسیما هستند می‌گویند که قانون ناقص است. صداوسیما با توجه به شأن و جایگاهی که دارد و چشم و گوش نظام است به مراتب ضربه‌ای که به اعتبار و پیکره مجلس می‌زند بیش از این پیامک‌ها و بیش از افرادی است که این پیامک‌ها را می‌فرستند.
 
بخشی از قوه قضاییه در برخورد با توهین‌کنندگان به نمایندگان رفتار دو گانه دارد
مازنی با اشاره به عدم بررسی این پیامک‌ها که از زمان بررسی لوایح FATF آغاز شده بود، گفت: حکایت برخورد قوه قضاییه با ارسال‌کنندگان این پیامک‌ها حکایت داستان یک بام و دو هوا است. مطابق قانون مجازات اسلامی اگر کسی به رهبر، رییس‌جمهور، رییس مجلس، وزرا و نمایندگان مجلس توهین کند جرم حاکمیتی محسوب می شود، ولی وقتی که یک فرد به یک مقام قوه قضاییه یا شورای نگهبان نقدی کند جرم تلقی می‌شود و با سرعت و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود، اما به یک نماینده مجلس می‌گویند شکایت کنید.

او تاکید کرد: این رفتار دو گانه منجر به وضعی است که ما در حال حاضر داریم. یک عده از حمایت و مصونیت آهنینی برخودار هستند و پشت ارزش‌ها، شخصیت‌ها و مقامات خود را پنهان می کنند و زیر عبای برخی از آقایان پنهان می شوند و کارشان را انجام می‌دهند و کسی هم با آنها کاری ندارد. اما اگر به برخی بگویند بالای چشم شما ابرو است و انتقادی بکنند، به دنبال راهی می‌گردند که به نوعی با او برخورد و پرونده‌ای برای او تشکیل دهند.

استیفای حق مجلس را از مقام معظم رهبری تقاضا می‌کنم
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به دلیل عدم برخورد به هنگام با این رفتارها و ارسال‌کنندگان پیامک‌های تهدیدآمیز آنها پررو و جری شده‌اند. از مقام معظم رهبری می‌خواهم برای دفاع از ساحت مجلس ورود کنند. من معتقدم در این جا مجلس مظلوم واقع شده و استیفای حق مجلس را از مقام معظم رهبری تقاضا می‌کنم.

110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: