6:13 صبح | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ بهمن
کد خبر: 58636 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند - 7:59 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

عابربانکهای دیگری هم در فوتبال داریم؟/پرداخت8میلیاردبرای جذب 2بازیکن

کیهان نوشت: روز گذشته برخی از منابع خبر دادند که در کمیته اخلاق برای تعدادی از بازیکنان و مربیان باشگاه پرسپولیس که از حسین هدایتی وجوهی را دریافت کرده‌اند پرونده تشکیل شده و دستور احضار آنها صادر گردیده است.

به نظر می‌رسد ماجرای هدایتی، فوتبال و هزینه‌هایی که وی انجام داده جدی‌تر از قبل در حال بررسی است دلیل این امر هم روشن است، مرتضی تورک رئیس ‌کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال معاون دادستان و سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی است و بر اتفاقات این رشته ورزشی ‌اشراف دارد.
حالا که فدراسیون فوتبال عزم خود را جزم کرده که به این پرونده ورود کند انتظار می‌رود تمام ابعادش مورد بررسی قرار گیرد و تنها به پرونده باشگاه پرسپولیس و احضار چند بازیکن و مربی بسنده نشود. هدایتی در این سالها از فدراسیون فوتبال گرفته تا تیم ملی و پرسپولیس کمک مالی کرده که اگر قرار بر احضار و استرداد وجوه پرداختی است، نباید از کنار این نام‌ها نیز به آسانی عبور کرد.
در همان روزهایی که حسین هدایتی ملقب به عابر بانک پرسپولیس دست‌ودل‌بازانه پول خرج می‌کرد و به بازیکنان فوتبال مثل نقل و نبات، سکه می‌داد همواره این پرسش بود که چرا باید او این کارها را انجام دهد؟!
الان دیگر رسیدن به پاسخ این سؤال آسان است، او و برخی‌ها دیگر که در این چند ساله به عنوان سرمایه‌دار به فوتبال ایران رفت و آمد داشتند برای کسب اعتبار ورود کرده‌اند وگرنه با شم اقتصادی بالایی که دارند می‌دانند با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در فوتبال برگشتی نخواهد داشت.
انتظار می‌رفت همان موقع دستگاه‌های مسئول از جمله فدراسیون فوتبال با نظارت بیشتر اجازه ورود به امثال هدایتی را نمی‌دادند که این‌گونه نشد. باید از اتفاقات گذشته درس گرفت و مسئولان از امروز به بعد بیشتر مراقب باشند که بازهم یک عده سرمایه‌دار با استفاده از پول و قدرت خود از ورزش سوء استفاده نکنند. ذات ورزش پاک است ولی وقتی چنین اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد این پاکی خدشه‌دار می‌شود.
اگر کمی دقت داشته باشیم، همین حالا در فوتبال ایران افرادی پیدا می‌شوند که حاضرند برای جذب دو بازیکن ملی‌پوش رقمی در حدود 8 میلیارد پرداخت کنند، واقعا این پول‌ها از کجا آمده و چرا باید به این شکل هزینه شود؟!110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند علی مطهری: گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تأیید می‌شوند کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستم/ بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT اعلام وصول سوال احمدمازنی از وزیردادگستری در ارتباط با حسابهای قوه قضاییه عدم التزام عملی به نظام را در مورد اکثریت قریب به اتفاق همکاران تایید نمی‌کنم/ کاهش عدم احرازها به حضور بیشتر مردم در انتخابات کمک می‌کند کنایه‌ی محمود صادقی درباره رد صلاحیت ها ایران عضو دائم سازمان همکاری شانگهای می شود؟ «ترک تشریفات مناقصه در برخی قراردادها» گاهی مصلحتی است/ تعدیل نیروی ۳۵۰۰ نفر از کارکنان شهرداری محسن هاشمی: عدم بی‌طرفی در تایید صلاحیت ها، انگیزه‌ی مشارکت را کاهش می‌دهد