11:39 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
کد خبر: 58683 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند - 7:46 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

لنگر کشتی «ال‌دورادوی دریاها» پیدا شد/ گنج ۱ میلیارد پوندی کجاست؟

به گزارش خبرآنلاین، لنگر کشتی Merchant Royal که به دلیل بدی آب‌وهوا در منطقه دریایی Land's End در «کورن وال» در سال ۱۶۴۱ غرق‌شده بود، به‌طور اتفاقی در تور صیادان افتاده و به ساحل آورده شد.{لینک} این کشتی معروف به «ال‌دورادوی دریاها» حامل ۴۵ تن طلا( که یک‌سوم درآمد ناشی از مالیات سلطنت بریتانیا را در برمی‌گرفت) و ۴۰۰ شمش نقره بود که پس از غرق شدن، تا به امروز کسی آن را پیدا نکرده است. همچنین ۵۰۰ هزار دلار اسپانیایی نیز در کشتی بوده و ارزش طلاها به پول امروز حدود ۱ میلیارد پوند / ۱.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. آن زمان چند تیم جستجو راهی دریا شده تا بقایای کشتی را بیابند، اما موفق به این کار نشدند. لنگر مذکور در عمق ۹۱ متری کشف‌شده و هرکسی قادر به غواصی در آن منطقه نیست و طبق قانونTreasure Act ۱۹۹۶ یابنده باید آن را تحویل دولت دهد. کشتی ۷۰۰ تنی در سال ۱۶۲۷ در دپفورت ساخته شد که بعداً در سال ۱۶۴۱ در آب‌های منطقه «کورن وال» بریتانیا غرق شد و ۱۸ نفر از خدمه غرق‌شده و ۴۰ نفر نجات داده شدند اما محموله آن در دریا جا ماند و تا امروز کسی نتوانسته آن را پیدا کند. ۵

به گزارش خبرآنلاین، لنگر کشتی Merchant Royal که به دلیل بدی آب‌وهوا در منطقه دریایی Land's End در «کورن وال» در سال ۱۶۴۱ غرق‌شده بود، به‌طور اتفاقی در تور صیادان افتاده و به ساحل آورده شد.{لینک}

این کشتی معروف به «ال‌دورادوی دریاها» حامل ۴۵ تن طلا( که یک‌سوم درآمد ناشی از مالیات سلطنت بریتانیا را در برمی‌گرفت) و ۴۰۰ شمش نقره بود که پس از غرق شدن، تا به امروز کسی آن را پیدا نکرده است.

همچنین ۵۰۰ هزار دلار اسپانیایی نیز در کشتی بوده و ارزش طلاها به پول امروز حدود ۱ میلیارد پوند / ۱.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

آن زمان چند تیم جستجو راهی دریا شده تا بقایای کشتی را بیابند، اما موفق به این کار نشدند.

لنگر مذکور در عمق ۹۱ متری کشف‌شده و هرکسی قادر به غواصی در آن منطقه نیست و طبق قانونTreasure Act ۱۹۹۶ یابنده باید آن را تحویل دولت دهد.

کشتی ۷۰۰ تنی در سال ۱۶۲۷ در دپفورت ساخته شد که بعداً در سال ۱۶۴۱ در آب‌های منطقه «کورن وال» بریتانیا غرق شد و ۱۸ نفر از خدمه غرق‌شده و ۴۰ نفر نجات داده شدند اما محموله آن در دریا جا ماند و تا امروز کسی نتوانسته آن را پیدا کند.

110


برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: