3:08 صبح | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد
کد خبر: 58716 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند - 7:28 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

بولتون: برای نشست بعدی ترامپ و اون کمی وقت لازم است

گفت و گو نیوز: مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، رئیس‌جمهوری این کشور برگزاری سومین دیدار با رهبر کره‌شمالی را ممکن می‌داند اما پیش از برگزاری چنین دیداری، کمی وقت لازم است.

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی تصریح کرد، واشنگتن درباره توانایی‌های کره شمالی دچار توهم نیست اما در عین حال دونالد ترامپ به رابطه شخصی خود با رهبر این کشور اطمینان دارد.

این در حالی است که پیش از این منابع خبری گزارش‌هایی منتشر کردند که بر اساس آن کره‌شمالی اقداماتی را برای بازسازی تأسیسات هسته‌ای و موشکی خود آغاز کرده است. بولتون از اشاره و پرداختن به این گزارش‌ها خودداری کرد اما در عین حال گفت، این تصور که کره‌شمالی به طور «خودکار» به تعهدات خود عمل خواهد کرد، اشتباه است.

مشاور امنیت ملی آمریکا بیان کرد: ترامپ به رابطه شخصی خود با کیم جونگ اون اطمینان دارد. او زمان بسیاری را صرف ایجاد این رابطه کرده است.

بولتون ادامه داد: ترامپ گفته که از برگزاری نشست سوم استقبال می‌کند اما برنامه‌ریزی خاصی صورت نگرفته و لازم است کمی بگذرد. با این حال او آماده تعامل مجدد است.

مشاور امنیت ملی آمریکا پیش‌تر گفته بود، در صورتی که کره‌شمالی برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را متوقف نکند، واشنگتن به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ خواهد بود.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: