6:13 صبح | ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
کد خبر: 58748 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند - 7:53 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

پایان بدون توافق نشست هفت ساعته تعیین دستمزد کارگران

دقایقی قبل جلسه دستمزد شورای عالی کار پس از هفت ساعت مذاکره فشرده بدون توافق گروه‌های کارگری و کارفرمایی پایان گرفت و گروه کارگری از موضع خود نسبت به حقوق کارگران کوتاه نیامد.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایسنا، دویست و هشتاد و یکمین نشست شورای عالی کار از ساعت ۱۵ امروز با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی آغاز و مباحث مختلفی درباره کلیات مزد و کاهش قدرت خرید کارگران در آن مطرح شد.

در حالی که در ادامه نشست گروه کارفرمایی پیشنهاد افزایش ۲۳.۵ درصدی حداقل مزد را مطرح کرده و بر آن پافشاری داشت، این امر با مقاومت گروه کارگری مواجه شد و نمایندگان کارگران با هشدار نسبت به کاهش شدید قدرت خرید خانوارهای کارگری از پذیرش این پیشنهاد سر باز زدند.

در نشست امشب شورای عالی کار موضوع تعیین مزد منطقه‌ای به طور کلی منتفی شد و تعیین مزد ملی تنها مصوبه شورا بود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگویی کوتاه با ایسنا از برگزاری نشستی مشترک با گروه کارفرمایی به منظور نزدیک‌تر شدن دیدگاه‌های دو طرف خبر داد و گفت: در صورت توافق و نزدیک شدن دیدگاه‌ها دوشنبه هفته آینده آخرین نشست دستمزد برگزار خواهد شد.

ابوالفضل فتح‌اللهی با اشاره به حذف موضوع منطقه‌ای شدن تعیین مزد در نشست امشب شورای عالی کار گفت: تعیین مزد در نشست امشب به شکل ملی به تصویب همه شرکای اجتماعی رسید و مقرر شد براساس ظرفیت ماده ۴۱ قانون کار در سراسر کشور یک نرخ دستمزد تعیین شود.

به گزارش ایسنا، اختلاف‌نظر گروه کارفرمایی و کارگری درخصوص درصد افزایش مزد موجب شد تا جلسه نهایی شورای عالی کار به هفته بعد موکول شود. قرار است فردا یک جلسه جانبی به منظور نزدیک شدن دیدگاه‌های گروه کارگری و کارفرمایی تشکیل شود.

نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی پس از هفت ساعت چانه‌زنی فشرده پایان یافت که دولت نظر خود را درخصوص افزایش درصد مزد اعلام نکرد و ترجیح داد پس از توافق دو گروه کارفرمایی و کارگری به میدان مذاکرات مزد ورود کند.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران سومین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پوتین و «سو استفاده» از ترور و نبود سردار سلیمانی خانم ابوطالبی ای کاش به آن برنامه نمی رفتی! در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند آیت الله العظمی جوادی آملی: آیت الله هاشمی رفسنجانی شورای فقهی را پیشنهاد می داد که مبادا مردم مجبور باشند از یک نظر پیروی کنند واکنش مجید انصاری به پیشنهاد تکه تکه کردن سفیر انگلیس از سوی امام جمعه مشهد واکنش کدخدایی به اظهارات روحانی درمورد ردصلاحیت‌ها: پیشگامی رییس جمهور در این پروژه ضدملی تاسف بار است می‌ترسم روزی مردم سریال «معمای روحانیت» را بسازند/تلخ‌ترین داستان‌ها را درباره موضوع گزینش خواهم نوشت قیمت خودرو، امروز ۲۵/ ۱۰ / ۹۸ | پژو پارس ۱۰۴ میلیون تومان