1:30 صبح | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان
کد خبر: 58893 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين - 6:40 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

ایران چطور به مرحله پایانی صعود کرد؟

از صبح امروز دور نهایی مرحله انتخابی المپیک 2020 در مغولستان آغاز شده و تا آخرین ساعات شب نیز با دیدار تیم های قرقیزستان و کویت ادامه خواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، تیم های المپیک 42 کشور آسیایی از چند روز پیش در 11 کشور، رقابت های انتخابی المپیک را آغاز کرده اند و امروز در آخرین بازی مرحله نخست، دیدارهای خود را انجام داده و خواهند داد. از بین 42 تیم، 15 تا به دور نهایی صعود می کنند و همین موضوع سبب شده تا هیجان بازی ها تا آخرین روز ادامه داشته باشد.

 

اینجا به صورت زمانی، روز پایانی این رقابت ها را بررسی می کنیم؛ جایی که بازی سوم مرحله گروهی از شرق آسیا آغاز شد و در غرب نیز پیگیری می شود. تا اینجای کار باتوجه به تساوی بین ایران و عراق، شاگردان کرانچار نیز به مرحله بعد صعود کردند.

 

 

گروه G؛ کره شمالی بالاتر از سنگاپور

تیم زیر 23 سال کره شمالی و هنگ کنگ که از دو بازی ابتدایی، 4 امتیاز کسب کرده بودند، در بازی پایانی به مصاف هم رفتند و در نهایت کره شمالی موفق به کسب 3 امتیاز شد تا به عنوان تیم نخست راهی دور نهایی شود. در دیگر بازی این گروه، سنگاپور 3-1 مغولستان میزبان را از پیش رو برداشت تا با 5 امتیاز امیدوار به صعود به عنوان بهترین تیم دوم شود.

 

 

 

 

 

گروه I؛ ژاپن 21 گل زد و اول شد

در این گروه با حضور تیم المپیک ژاپن به نوعی تکلیف تیم نخست تا حدی مشخص بود اما کسب 6 امتیاز توسط میانمار و دیدار نهایی این تیم مقابل ژاپن، حساسیت هایی را نیز به وجود آورده بود. در نهایت سامورایی ها 7 گل به میانمار زدند تا قاطعانه صعود کنند. در دیگر بازی گروه تیمور شرقی 5-3 ماکائو را شکست داد. میانمار میزبان بازی های این گروه بود.

 

 

 

 

گروه J؛ صعوددقایق آخری چین

تکلیف این گروه دقایقی قبل مشخص شد، تا دقایق پایانی مالزی شگفتی سازی کرده و چین را شکست داده بود تا با 9 امتیاز در صدر قرار بگیرد اما در دقیقه 84 چین گل تساوی را زد و سرگروه شد. لائوس چند ساعت زودتر در دیداری تشریفاتی، فیلیپین را مغلوب کرد. بی تردید حضور گاس هیدینک باتجربه روی نیمکت چین، به بازگشت چینی ها کمک بسیار زیادی کرده است. او حالا ماموریت صعود قرمزها به المپیک را دارد.

 

 

 

 

گروه K؛ جاه طلبی ویتنام ادامه دارد

در گروه آخر که ویتنام در آن میزبان است، رقابت جذابی بین این تیم و تایلند وجود دارد. در ساعات میانی روز به وقت ایران، اندونزی 10 نفره توانست برونئی را شکست دهد اما این بازی تاثیری در سرنوشت گروه نداشت. در نهایت ویتنام 4-0 تایلند را شکست داد و صعود کرد.

 

 

 

گروه H؛ صعود کره و استرالیا دست در دست هم

گروه مرگ رقابت های مقدماتی المپیک، همین گروه H بود که در آن استرالیا و کره جنوبی حضور داشتند. این دو تیم در بازی ابتدایی خود موفق به کسب پیروزی شدند و در گام آخر ساعاتی قبل مقابل هم به تساوی 2-2 رسیدند و کره جنوبی به خاطر یک تفاضل گل بهتر، به عنوان تیم نخست جواز صعود را به دست آورد اما بعید است استرالیا هم صعود نکند. بازی کامبوج و ویتنام با نتیجه 1-1 به پایان رسید.

 

 

 

گروه F؛ سرگروهی ازبکستان در گروه عجیب

بازی نخست این مرحله بین دو تیم هند و پاکستان باتوجه به انصراف تیم پاکستان برای عدم رویارویی با هند، برگزار نشد و دیدار دوم نیز با تساوی تاجیکستان و ازبکستان به پایان رسید. در این گروه عجیب و غریب، ازبک ها با 4 امتیاز صدرنشین شدند و تاجیکستان نیز با 4 امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر دوم شد.

 

 

 

گروه C؛ ایران در کنار عراق صعود کرد

دیدار عراق و ایران با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا عراقی ها تیم اول صعود کنند. ایران نیز با تفاضل +2 به عنوان تیم دوم صعود کرد. ایران به این خاطر بالاتر از مالزی قرار گرفت که نتایج تیم چهارم هر گروه در این جدول محاسبه نشد و به همین دلیل ایران جواز صعود را زودتر از پایان بازی عربستان به دست آورد.

 

 

 

 

گروه E؛ صعود شیرین سوریه و اردن

بازی سرنوشت ساز گروه E بین دو تیم سوریه و اردن برگزار شد. هر دو تیم 6 امتیاز داشتند و در پایان بازی رودررو نیز به تساوی 0-0 بسنده کردند که با این نتیجه اردن راهی مرحله نهایی می شد . سوریه که در جام ملت ها هم مغلوب اردن شد، در این بازی 1-0 عقب افتاد اما یک گل زد تا بازی 1-1 شود. آن ها وضعیتی مشابه ایران داشتند و موفق شدند صعود کنند. اردن هم تیم نخست بالا رفت.

 

 

 

گروه B؛ فلسطین حذف شد، بحرین بالا رفت

در این گروه تنها فلسطین و بحرین شانس صعود دارند. دو تیم دیگر هر سه بازی خود را انجام دادند و امروز هم در دیدار رودررو بنگلدش توانست 2-0 سری لانکا را شکست دهد. در بازی دیگر، فلسطین و بحرین ساعت 20:30 به مصاف هم رفتند و بحرین 2-0 برنده شد تا با 9 امتیاز صعود کند.

 

 

گروه D؛ عربستان یا امارات؟

تکلیف این گروه نیز همچون گروه دوم، آخر شب روشن خواهد شد. در بازی اول، لبنان توانست مالدیو را شکست دهد اما این نتیجه تاثیری در سرنوشت گروه نداشت. دیدار عربستان و امارات به میزبانی سعودی ها از ساعت 21:55 برگزار خواهد شد. هر دو تیم تفاضل +8 دارند اما امارات به خاطر یک گل زده بیشتر، در صدر است.

 

 

 

گروه A؛ صعود قطر با تساوی

در گروه یک که به میزبانی قطر برگزار می شود، عمان و قطر با غلبه بر نپال و افغانستان 6 امتیازی شدند. سرنوشت این گروه را دیدار عمان و قطر مشخص می کرد که در پایان، این بازی با تساوی 2-2 خاتمه یافت تا قطر به خاطر تفاضل گل بهتر صعود کند. عمان به خاطر تفاضل گل کمتر حذف شد.

 

 

 

 

 110


برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: