6:05 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ آذر
کد خبر: 58932 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۳ فروردين - 6:01 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ورود یک فروند لایروب فوق‌ سنگین ارتش به فرودگاه گرگان

مهر نوشت: دو فروند هواپیمای ایلوشین و سی ۱۳۰، دستگاه‌های فوق سنگین لایروب نیروی دریایی ارتش را برای کمک به سیل زدگان استان گلستان، وارد فرودگان بین‌المللی گرگان کردند.

 فرمانده پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر از اعزام یک دستگاه لایروب فوق سنگین و مجهز توسط دو فروند هواپیمای باربری نیروی هوایی ارتش به گرگان خبر داد.

ناخدا یکم عرشه و ستاد جلیل مقدم با اشاره به تدبیر امیر فرماندهی کل ارتش و بنا بر دستور امیر دریادار حسین خانزادی گفت: یک فروند لایروب فوق سنگین و مجهز نیروی دریایی ارتش جهت امدادرسانی به مناطق شمالی کشور اعزام شد.

وی در ادامه گفت: این فروند لایروب توانایی پمپاژ ۱۰۰۰ متر مکعب مایعات را در هر ساعت دارد که از دو دستگاه موتور دیزل با قدرت ۱۰۰ اسب بخار و همچنین دارای دو دستگاه پمپ به توانایی هرکدام ۵۰۰ متر مکعب مایعات در هر ساعت می‌باشد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر با اشاره به وجود یک کارتر جهت جابجایی و کندن گل و لای از بستر رودخانه تا مصافت ۱۰۰ متر افزود: این دستگاه با وزن ۲۲ تن دارای ۳ عدد پانتوم به وزن ۶ تن می‌باشد که قادر است در هر ساعت ۵۰ مترمکعب لایروبی انجام دهد.

براساس این گزارش، دو فروند هواپیمای ایلوشین و سی ۱۳۰ از پایگاه هوایی شهید دوران برای کمک به سیل زدگان استان گلستان به فرودگاه بین المللی آبادان اعزام و پس از بارگیری دستگاه‌های فوق سنگین لایروب نیروی دریایی خرمشهر عازم فرودگاه بین المللی گرگان شدند.

بنابر این گزارش، به علت فوق سنگین بودن دستگاه‌های لایروب نیروی دریایی ارتش و آب گرفتگی جاده‌های استان گلستان، ترابری زمینی امکان پذیر نبوده و از طریق ترابری هوایی این مأموریت در حال انجام است و ان شاالله تا دقایقی دیگر به فرودگاه گرگان می‌رسد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: