1:07 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
کد خبر: 58987 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين - 1:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آماری که باعث تمسخر ملک سلمان شد

«نائف الحربی» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه ۲۴ تلویزیون عربستان روی آنتن رفت گفت ملک سلمان، پادشاه کنونی این کشور فردی روشنفکر و عاشق فرهنگ است که تاکنون ۱۲۰ هزار عنوان کتاب خوانده است.

ادعای یک نویسنده عربستانی مبنی بر این‌که ملک سلمان تاکنون ۱۲۰ هزار کتاب خوانده است با واکنش‌های انتقادی و تمسخرآمیز در فضای مجازی روبه‌رو شد.


به گزارش ایسنا به نقل از مراکش نیوز، «نائف الحربی» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه ۲۴ تلویزیون عربستان روی آنتن رفت گفت ملک سلمان، پادشاه کنونی این کشور فردی روشنفکر و عاشق فرهنگ است که تاکنون ۱۲۰ هزار عنوان کتاب خوانده است.

ادعای این نویسنده بلافاصله با موجی از واکنش‌ها در فضای مجازی همراه شد و یکی از کاربران توئیتر در این‌باره نوشت: اگر ملک سلمان به طور متوسط در هر هفت روز یک کتاب بخواند، در ماه چهار کتاب می‌خواند، در یک سال ۴۸ کتاب و در ۱۰ سال ۴۸۰ کتاب را تمام می‌کند. پس به ترتیب ۱۰۰ سال و ۱۰۰۰ سال زمان می‌برد تا ۴۸۰۰ و ۴۸۰۰۰ هزار عنوان کتاب بخواند و با این اوصاف خواندن ۱۲۰ هزار جلد کتاب ۲۵۰۰ سال زمان می‌خواهد، پس پادشاه عربستان حالا باید حداقل ۲۵۰۰ساله باشد!

یکی دیگر از کاربران توئیتر نیز نوشت: احتمالاً کتاب‌هایی که ملک سلمان تاکنون خوانده یک‌صفحه‌ای بوده است!
برچسب هابرچسب ها: ملک سلمان,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: