1:47 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
کد خبر: 59088 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين - 8:34 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

عراق و عربستان بر سر همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی به توافق رسیدند

پس از دیدار عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با رهبران سعودی، دو کشور بیانیه مشترکی به امضا رساندند که همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی نیز بخشی از آن است.عبدالمهدی در راس هیئتی بلندپایه و برای سفری دو روزه به عربستان سفر کرده است و در این دیدار با ملک سلمان و محمد بن سلمان پادشاه و ولیعهد سعودی دیدار و گفتگو کرد.

گفت و گو نیوز: پس از دیدار عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با رهبران سعودی، دو کشور بیانیه مشترکی به امضا رساندند که همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی نیز بخشی از آن است.

به گزارش یورونیوز ، در بخشی از بیانیه مشترک که روز پنجشنبه ۱۸ آوریل منتشر شد آمده است: «بر اساس روابط مستحکم تاریخی میان دو کشور و به منظور ترفیع این روابط و تمایل دو طرف به گسترده‌تر کردن این همکاری‌ها دو کشور توافق کردند تا در زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی با یکدیگر همکاری کنند.»

محمد علی حکیم، وزیر خارجه عراق نیز به تلویزیون العربیه گفت که عراق و عربستان در زمینه همکاری در حوزه‌های امنیتی و اطلاعاتی با یکدیگر به توافق رسیدند.

همچنین در حاشیه سفر نخست‌وزیر عراق، اولین جلسه کمیته مشترک امور سیاسی، امنیتی و نظامی به ریاست وزرای خارجه سعودی و عراق در ریاض برگزار شد.

نخست وزیر عراق در راس هیئتی بلندپایه و برای سفری دو روزه به عربستان سفر کرده است و در این دیدار با ملک سلمان و محمد بن سلمان پادشاه و ولیعهد سعودی دیدار و گفتگو کرد.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: