12:34 عصر | ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي
کد خبر: 59341 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت - 2:37 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آخرین گمانه زنی ها در ارتباط با انتخابات هیات رییسه مجلس دهم

از فراکسیون امید نیز به گوش می‌رسد که یکی از نمایندگان عضو این فراکسیون، خود را برای رقابت با پزشکیان آماده کرده است؛ شنیده‌ها حکایت از کاندیداتوری مازنی به جای پزشکیان دارد. مازنی در سال سوم به ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی رسید. برخی شنیده ها حکایت از ورود دو گزینه دیگر برای ریاست مجلس دارد. مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس دهم و پزشکیان نماینده تبریز خود را مهیای رقابت با لاریجانی می کنند. البته این موضوع در حالی محقق خواهد شدا که عارف نیاید.

گفتگو نیوز / گروه سیاسی: همزمان با نزدیک شدن به انتخابات هیات رییسه در سال چهارم که آخرین سال مجلس دهم است شاهد کاهش رایزنی ها نسبت به سه سال گذشته در میان فراکسیون ها هستیم.

فراکسیون های سیاسی مجلس شورای اسلامی که در سه سال قبل نتوانستند به وحدت برسند، این بار نیز تاکنون جلسه مشترکی برگزار نکردند و به نظر می رسد که در سال چهارم هم فراکسیون های سیاسی نتوانند به ائتلاف برسند.

این هفته نتیجه نهایی نظرات سه فراکسیون سیاسی مجلس شورای اسلامی در مورد انتخابات هیات رییسه مجلس برای سال دهم نهایی می شود.

محمدرضا عارف ریاست فراکسیون امید مجلس، کاظم جلالی ریاست فراکسیون مستقلین ولایی و حمیدرضا حاجی بابایی ریاست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم را بر عهده دارند.

آخرین انتخابات هیات رییسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه پنجم خرداد ماه برگزار می شود.

سعیدی: کمیته انتخابات هیات رییسه مجلس در فراکسیون امید تشکیل شد

سخنگوی فراکسیون امید از تشکیل کمیته انتخابات هیات رییسه مجلس در فراکسیون امید خبر داد و گفت: فراکسیون امید در خصوص هیئت رئیسه مجلس هنوز به جمع‌بندی نرسیده است؛ تا این لحظه برای هیچ یک از کرسی‌های هیئت رئیسه تصمیم خاصی نگرفته است.

فاطمه سعیدی در گفت و گو با ایسنا در خصوص نحوه ورود فراکسیون امید به انتخاب هیئت رئیسه سال پایانی مجلس دهم گفت: کمیته انتخابات هیات رییسه مجلس در فراکسیون امید تشکیل شده و مشغول مذاکره و ارزیابی شرایط برای کرسی‌های هیئت رئیسه هستیم. البته بر خلاف برخی شایعات جهت‌دار و هدفمند فراکسیون تا این لحظه برای هیچ یک از کرسی‌های هیئت رئیسه تصمیم خاصی نگرفته است.

وی در خصوص استراتژی فراکسیون برای ورود به انتخابات هیات رییسه گفت: در خصوص ارکان هیئت رئیسه مجلس و چگونه عمل کردن فراکسیون هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم؛ راه‌های مختلفی پیش رو داریم که در نهایت با نظر جمعی اعضای فراکسیون یکی از این راه‌ها انتخاب می‌شود.

سخنگوی فراکسیون امید در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات و گرفتاری‌های کشور اولویت اصلی ماست و باید بیشترین تمرکزمان بر حل مسائل و مشکلات کشور باشد. بنابراین ما به موضوعات مختلف به میزان وزن آنها اهمیت می‌دهیم. امروز مردم از ما انتظار دارند که برای گشایش در معیشت‌شان اقدام کنیم.

 

به گزارش گفتگو نیوز برخی منابع خبری از احتمال ورود گزینه های جدید برای رقابت در انتخابات هیات رییسه سال چهارم می دهند.

مازنی گزینه نایب رییسی

از فراکسیون امید نیز به گوش می‌رسد که یکی از نمایندگان عضو این فراکسیون، خود را برای رقابت با پزشکیان آماده کرده است؛ شنیده‌ها حکایت از کاندیداتوری مازنی به جای پزشکیان دارد. مازنی در سال سوم به ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی رسید..

 

عارف نیاید احتمال کاندیداتوری کواکبیان و پزشکیان برای ریاست مجلس وجود دارد

برخی شنیده ها حکایت از ورود دو گزینه دیگر برای ریاست مجلس دارد. مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس دهم و پزشکیان نماینده تبریز خود را مهیای رقابت با لاریجانی می کنند. البته این موضوع در حالی محقق خواهد شدا که عارف نیاید.

 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: