6:19 عصر | ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
کد خبر: 59448 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد - 4:06 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

شهردار تهران: به دنبال حل علمی مشکلات شهر هستیم

شهردار تهران در مراسم معارفی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی پایتخت با بیان اینکه اقدامات این مرکز صرفا ترویجی نیست گفت: به دنبال حل علمی مشکلات شهر هستیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، پیروز حناچی افزود: مرکز مطالعات و برنامه ریزی بازوی اصلی شهرداری تهران در دوره اخیر مدیریت شهری بوده است و از همین رو نقش تعیین کننده ای به عنوان پشتوانه در تصمیم گیری های این نهاد دارد. 
وی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران را یکی از مراکز تاثیرگذار در پایتخت معرفی و بر نقش این مرکز در تهیه طرح جامع شهر تهران در سال ۸۵ و محورهای طرح جامع سال ٨۶ با مدیریت و تلاش نیروهای آن تاکید کرد. 
شهردار تهران خاطرنشان کرد: با تصمیم شورای‌شهر به جای ایجاد یک مرکز جدید در شورا، قرار شد از ظرفیت این مرکز برای پاسخ به سوالات و مشاوره برای اخذ تصمیم استفاده شود که این امر مسئولیت مرکز مطالعات را افزایش خواهد داد.
وی ارزیابی پژوهش های انجام شده در مرکز را در اولویت اقدامات آن دانست و اضافه کرد: در اغلب اوقات تنها به هنگام تصمیم‌سازی از ظرفیت مرکز استفاده می‌کنیم، در حالی که ارزیابی اقدامات انجام شده نیز می‌تواند فرصت مهمی باشد.  
احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به مشارکت مرکز مطالعات در تهیه چند پژوهش ملی اظهارداشت: مرکز باید با انجام تحلیل های ثانویه از آنها به عملیاتی شدنشان کمک کند؛ این فعالیت ها می تواند شامل جمع بندی آیین نامه ها و طرح های موضعی و موضوعی طرح جامع هم بشود. 
وی همچنین بر ضرورت ارتباط بی واسطه مرکز با کمیسیون های شورا تاکید کرد و افزود: این ارتباط می تواند جنبه هماهنگ کننده بیشتر و ارائه گزارش ها به شورا را داشته باشد. 
در ادامه این آیین محمدحسین بوچانی به عنوان رییس جدید مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران معرفی و از خدمات میثم بصیرت قدردانی شد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود مجلس بعدی مجلس ژنرال‌هاست/ رایزنی با شورای نگهبان نتیجه‌ای ندارد/ اصلاح‌طلبان کنار بایستند/ اصولگرایان توان حل مشکلات مردم را ندارند کدخدایی: عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! هیچ مصلحتی بالاتر از رضایت مردم نیست/ از نظر امام (ره) حضور و رأی مردم حق است نه تکلیف واکنش رییس‌جمهور به بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص تصدی‌گری صداوسیما + متن نامه چین به دلیل شیوع ویروس مرموز حالت فوق العاده شدید اعلام کرد برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست استقلال 3- الکویت 0؛ سه گل غیرتی در زمین ثالث! خروج کامل «توتال» و «CNPC» از پارس جنوبی / زنگنه: فاز ۱۱ پارس جنوبی را ایرانی‌ها می‌سازند
نامه‌ی مطهری به شورای نگهبان: بعید می‌دانم کسی از اعضای شما دلسوزتر از من برای نظام باشد دلایل قانع کننده ای برای رد صلاحیت به داوطلبین انتخابات گفته نمی شود برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست آرامش قبل از طوفان در خلیج فارس؟ چهارمین جلسه استیضاح رئیس جمهور آمریکا/ فریاد «ترامپ دیکتاتور است» در صحن سنا/ انتشار یک فایل صوتی جدید سکه ۴۰هزار تومان گران شد/ هر گرم طلا از مرز ۵۰۰ تومان عبور کرد نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! واکنش کرباسچی به «کاخ نشین» خواندن آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) ظریف: فردی که مسئول شلیک به هواپیمای اوکراینی بود در زندان است سید حسن خمینی: ایران متعلق به همه است/ در تعیین مصالح نظام، مصلحت را نباید تنگ و محدود دید/ باید امیدوار بود/ راه برون رفت از مشکلات موجود احیا و تقویت وحدت داخلی و هم افزایی ملی است