6:11 عصر | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور
کد خبر: 59525 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ خرداد - 11:53 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

آیت‌الله سیستانی به رهبر انقلاب نامه نوشت؟

روزنامه الاخبار لبنان در سایت اینترنتی خود مدعی شد که آیت‌الله سیستانی به تازگی نامه‌ای را برای رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته است.

آیت‌الله سیستانی پس از تماس‌های تلفنی سران ائتلاف ملی با او، تصمیم گرفت این نامه را بنویسد.


روزنامه الاخبار لبنان در سایت اینترنتی خود مدعی شد که آیت‌الله سیستانی به تازگی نامه‌ای را برای رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته است.
پایگاه خبری شبکه العالم نوشت که بر اساس آنچه در روزنامه الاخبار آمده، این نامه «محرمانه»، چند ساعت پس از نشست بی‌نتیجه سران حزب الدعوه‌ که با اختلاف نظرهایی در زمینه نامزدی نوری مالکی برای سومین دوره نخست وزیری همراه بود، ارسال شده است.

الاخبار خاطرنشان کرد که جزئیات این نامه اعلام نشده است.

این روزنامه لبنانی نوشت: با ادامه پیش‌بینی‌ها در خصوص مالکی، ابراهیم جعفری و دیگر نامزدها برای نخست‌وزیری، آیت‌الله سیستانی با انتقاد از نوری مالکی موضع خود را درباره او اعلام کرد و گفت که چنگ زدن به منصب اشتباه بزرگی است. وی پس از آن مستقیما نامه‌ای را برای رهبر انقلاب اسلامی فرستاد.

الاخبار همچنین به نقل از منابعی در حوزه علمیه نجف، خاطرنشان کرد که آیت‌الله سیستانی پس از تماس‌های تلفنی سران ائتلاف ملی با او، تصمیم گرفت این نامه را بنویسد.

این منابع پیش‌بینی کردند که مالکی از سوی رهبری ایران حمایت شود؛ امری که به گمانه‌زنی‌های مطرح‌شده مبنی بر خروج «هادی العامری»(با ۴۰ کرسی پارلمانی) از دولت قانون، پایان داد.

الاخبار خاطرنشان کرد که پیش از این نیز در گزارشی در سایت مجله آمریکایی «مونیتور» اعلام شده بود که مالکی در نامه‌ای به آیت‌الله سیستانی به او در خصوص دخالت در امور سیاسی هشدار داده است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: